Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sosnowieckie zespoły odrobiły zaległości

II liga K: Sosnowieckie zespoły odrobiły zaległości

fot. archiwum

Siatkarki drugoligowego WSH Płomienia Cabo Steel Sosnowiec po Nowym Roku nie zwalniają tempa. We wtorek pokonały kadetki grające w SMS-ie PZPS II Sosnowiec 3:1 i wygrały po raz szósty z rzędu, ale nad stylem muszą jeszcze popracować.

Początek tego spotkania był do przewidzenia. Bardziej doświadczone siatkarki Płomienia szybko objęły prowadzenie dzięki lepszej zagrywce i większej skuteczności w ataku. Zespół ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego jest dobrze poukładany, ale przed sosnowieckimi kadetkami jeszcze wiele pracy i froterowania parkietu, żeby lać choćby rywali drugoligowych. – Jak było widać, mój zespół całkiem nieźle sobie radzi – przekonywał szkoleniowiec SMS-u Grzegorz Kosatka. Brakuje jeszcze moim dziewczynom ogrania i młodość rządzi się swoimi prawami, ale doświadczenie przyjdzie z czasem – przekonywał trener sosnowiczanek.

O dziwo jednak Płomyki wcale nie miały łatwej przeprawy. Same zaczęły popełniać dziecinne błędy, miały też problemy z przyjęciem oraz nadziewały się na szczelny blok swoich koleżanek ze sportowego gimnazjum. Dlatego też mecz było dość wyrównany w poszczególnych setach, ale w końcówkach na parkiecie dominowały sosnowiczanki, dzięki dobrej grze w ataku Agnieszki Lipki i Katarzyny Bartlak oraz kąśliwym zagrywkom Agaty Koziołek.To był śmieszny mecz – stwierdził trener Płomienia Piotr Augustyn.Dziewczyny z SMS-u nakręcone sukcesem w eliminacjach do mistrzostw Europy kadetek są nieprzewidywalne, a my obawialiśmy się tego meczu. Jako doświadczony zespół musimy jednak wygrywać z mniej ogranymi drużynami. Zagraliśmy momentami dobrze w przyjęciu, a także w zagrywce i to wystarczyło – dodał Augustyn.

Płomień Sosnowiec – SMS PZPS II Sosnowiec 3:1
(23:25, 27:25, 25:11, 25:22)Zobacz również:
Wyniki 14. kolejki oraz tabela gr. 2 II ligi kobiet

źródło: sportowezaglebie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved