Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Czy dąbrowianki postawią kropkę nad „i”?

Puchar CEV: Czy dąbrowianki postawią kropkę nad „i”?

fot. archiwum

Już jutro dąbrowianki staną przed szansą na wywalczenie awansu do kolejnej rundy Pucharu CEV. Ich przeciwnikiem będzie rumuński zespół z Constanty. Na wyjeździe Tauron MKS pokonał Tomis 3:2, a jak będzie tym razem?

Podopieczne trenera Waldemara Kawki, które tydzień temu rozpoczęły swój „siatkarski maraton", po meczu z Organiką Łódź marzyły o wolnej niedzieli i dniu odpoczynku. Dąbrowianki szybko się zregenerowały i już następnego dnia z uśmiechem na twarzach i dobrym humorem stawiły się na treningu. – Pierwszy mecz z Rumunkami przyniósł nam wszystkim wiele emocji, teraz jednak ma być o wiele spokojniej: Wiemy już zdecydowanie więcej o tej drużynie i dlatego liczymy na to, że u siebie zagramy lepiej niż w Konstancie – mówiła Małgorzata Lis.

Dąbrowianki mimo zaliczki, którą wypracowały sobie w Rumunii do spotkania muszą podejść skoncentrowane z przynajmniej dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na obowiązującą zasadę „złotego seta", która ma miejsce gdy drużyny mają po jednym zwycięstwie na swoim koncie. Po drugie ze względu na to, że w ubiegłym roku ten sam zespół wyeliminował w dokładnie tej samej fazie rozgrywek PTPS Piłę. W związku z tym Tauronowi nie pozostaje nic innego jak tylko wygrać to spotkanie. Pamiętajmy jednak o tym, że przeciwniczki łatwo się nie poddadzą…

Tomis Constanta to solidny, a przy tym bardzo niewygodny przeciwnik, który ciągle piastuje fotel lidera w rozgrywkach krajowych. Dużym zagrożeniem dla siatkarek z Zagłębia Dąbrowskiego może być narzucenie przez Rumunki ich stylu gry. – Rumuński styl gry, zdecydowanie nam nie odpowiada. My w Polsce nauczone jesteśmy innej siatkówki – tłumaczy Małgorzata Lis Rumunki bardzo dobrze spisują się w obronie. Czeka nas trudny rewanż – dodaje Matea Ikić. Mając w pamięci ubiegłotygodniowy mecz w Konstancie dąbrowianki muszą zwrócić uwagę na wyróżniające się rumuńskie zawodniczki. Szczególnie należy zwrócić uwagę na Ioanę Nemteanu oraz Adrianę Valcu, które w pierwszym spotkaniu dały się we znaki dąbrowiankom.

Mimo że awans do trzeciej rundy Pucharu CEV jest już tak blisko, to środowy mecz z pewnością, jak mówią same siatkarki, nie będzie należał do najłatwiejszych. Emocje wydają się być gwarantowane. Początek spotkania o godzinie  19:00.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved