Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Piotr Adamowicz: Gdybyśmy wygrali za trzy punkty…

fot. archiwum

- Większość ludzi mówi, że będziemy grać o utrzymanie, ale mam nadzieję, że ich słowa się nie spełnią. My damy z siebie wszystko w każdym, kolejnym meczu - mówi o obecnej sytuacji zespołu przyjmujący Morza Bałtyk Szczecin, Piotr Adamowicz.

Nie udało wam się po raz kolejny pokonać zespołu z Zielonej Góry, a wydawało się, że jest to rywal w waszym zasięgu…

Piotr Adamowicz: Zaczęło się dobrze, bo prowadziliśmy 1:0. W drugim secie nam coś nie wyszło, ale w kolejnej partii widać było, że znowu zaczynamy walczyć. Bardzo szkoda tego seta, bo przegrywaliśmy już bodajże 21:17 i potrafiliśmy odrobić straty, potem mieliśmy piłki setowe. Troszkę pechowo przegraliśmy. W czwartej odsłonie próbowaliśmy jeszcze podjąć walkę, ale zeszło z nas powietrze po tak przegranym poprzednim secie. Przykro mi, że kolejny mecz przegrywamy na własnej hali.

No właśnie. Kolejna przegrana sprawia, że wasza sytuacja w tabeli jest coraz trudniejsza, tym bardziej, że teraz zagracie w Kaliszu. Tam łatwo chyba o punkty nie będzie?– Pojedynek z zespołem z Zielonej Góry był dla nas meczem o życie, bo rywale mieli 18 punktów, a my 13. Gdybyśmy wygrali za trzy punkty, to byłoby jeszcze ciekawiej, bo nadal mielibyśmy szansę na czołową czwórkę. Niestety przegraliśmy, dlatego o dobre miejsce w tabeli będzie nam trudno. Akademicy mają już nad nami osiem oczek przewagi, a kolejek do końca sezonu zasadniczego coraz mniej. Teraz jedziemy do Kalisza. Myślę, że możemy powalczyć z tym przeciwnikiem. U siebie pokazaliśmy w jednym secie, że można grać z nimi jak równy z równym. O zwycięstwo będzie trudno, choć na pewno będziemy walczyć. Bardzo chcielibyśmy jeszcze awansować do czwórki, żeby udowodnić coś ludziom, którzy w nas nie wierzą.

Nawet jeśli nie uda wam się awansować do czwórki, to chyba miejsca 5-6 też nie będzie dla was złym rezultatem?

Myślę, że to nie byłby dla nas zły wynik, bo zespoły, które zajmą miejsca 5-6 utrzymują się bez baraży. Większość ludzi mówi, że będziemy grać o utrzymanie, ale mam nadzieję, że ich słowa się nie spełnią. My damy z siebie wszystko w każdym, kolejnym meczu.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved