Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Matej Cernić: Nikt nie mówił, że będzie łatwo

Matej Cernić: Nikt nie mówił, że będzie łatwo

fot. archiwum

- To wspaniałe rozgrywki, które przynoszą wiele emocji. Liga jest na bardzo wysokim poziomie. Jestem nawet nim zaskoczony. Do tego na mecze przychodzi mnóstwo widzów. To przyjemność tu grać - mówi o PlusLidze zawodnik Asseco Resovii, Matej Cernić.

Matej Cernić jest pierwszym Włochem, który zdecydował się na grę w PlusLidze. Jak dotychczas siatkarz z Italii nie zaprezentował jeszcze wszystkich swoich umiejętności. Powodem tego była kontuzja. Teraz już zawodnik wrócił do gry, choć sporo mu jeszcze brakuje do pełnej dyspozycji. – Czuje się dobrze i na nic nie narzekam. Brakuje mi jeszcze trochę treningów i meczów, żeby osiągnąć 100 procent formy, ale wszystko jest na dobrej drodze – mówi na łamach „Sportu" Cernić.

Według Włocha polska liga jest z roku na rok coraz silniejsza i atrakcyjniejsza dla zagranicznych graczy. – Dużo dobrego słyszałem o waszej lidze. Z roku na rok jest coraz silniejsza i dlatego też atrakcyjna dla obcokrajowców, których w zespołach nie brakuje – podkreśla Włoch. – To wspaniałe rozgrywki, które przynoszą wiele emocji. Liga jest na bardzo wysokim poziomie. Jestem nawet nim zaskoczony. Do tego na mecze przychodzi mnóstwo widzów. To przyjemność tu grać – dodaje przyjmujący Resovii.

Zawodnik rzeszowskiego zespołu podkreśla, że jego drużynę stać na zdobycie mistrzostwa Polski, ale jednocześnie siatkarz zdaje sobie sprawę, że jego ekipa nie prezentuje jak na razie najwyższej formy. – Wszyscy chcą wygrać wszystko, ale nie przesadzajmy, małe porażki muszą być wliczone w sukces. Jestem optymistą, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Już nieraz w sporcie działy się dziwne rzeczy. Mogę jedynie obiecać walkę na całego – twierdzi reprezentant Italii.Cernić zaznaczył również, że w tym sezonie nie zamierza grać w reprezentacji. – Na razie biorę wolne, przynajmniej na rok, od kadry. Jeśli nowy trener będzie mnie widział w składzie na igrzyska olimpijskie, chętnie pomogę – kończy przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów.

źródło: inf. własna, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved