Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Dreszczowiec w Odincowie, ekipa z Muszyny w „dwunastce”

LM: Dreszczowiec w Odincowie, ekipa z Muszyny w „dwunastce”

Wicemistrzynie Polski ostatni mecz grupowy w Lidze Mistrzyń rozgrywały w Odincowie, gdzie po dwóch setach przegrywały 0:2. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego zdołały wyrównać i o losach spotkania musiał rozstrzygnąć tie-break.

Mecz w Odincowie lepiej weszły miejscowe, które po atakach Kozuch i Naumowa prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Później przewaga mistrzyń Rosji również nie podlegała dyskusji, w szeregach których wyróżniała się Anna Makarowa. W końcowej fazie pierwszego seta podopieczne Bogdana Serwińskiego miały duże problemy z przebiciem się przez szczelny rosyjski blok, dzięki czemu Zariecze pewnie wygrało 25:19.

Druga osłona meczu początkowo toczyła się pod dyktando siatkarek z Doliny Popradu, które prowadziły do stanu 10:8. Straty odrobiła Helena Jemalianowa doprowadzając do remisu 10:10. W tym momencie gra Polek zupełnie się załamała, a zespół z Odnicowa szybko odskoczył na kilka punktów przewagi, których nie oddał już do końca drugiej partii.

W trzecim secie sytuacja na boisku zmieniła się o 180 stopni, a gra toczyła się pod dyktando wicemistrzyń Polski. Zespół Bogdana Serwińskiego błyskawicznie wypracował kilka oczek przewagi, sukcesywnie powiększając prowadzenie. Wynik 25:14 jasno obrazuje, jak wielka była przewaga muszynianek.

Także po zmianie stron polski team był na prowadzeniu, czując cały czas oddech Rosjanek. Kiedy wydawało się, że nasze siatkarski doprowadzą do piątek partii, miejscowe wyrównały (24:24), a na boisku zrobiło się nerwowo. Walka punkt za punkt prowadzona była do stanu 27:27. Wówczas dwa decydujące punkty zdobyły przyjezdne, a o losach spotkania musiał rozstrzygnąć tie-break.

Stara siatkarska prawda mówi, że ten kto prowadząc 2:0 nie wygrywa w trzech setach, ten przegrywa 2:3. Tak było i tym razem… Jednak „set prawdy" rozpoczął się po myśl Zariecza, które odskoczyło na dwa punkty. Jeszcze przed zmianą stron Polki wyrównały (7:7), następnie przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki wygranej, podopieczne Bogdana Serwińskiego awansowały na 2. miejsce w grupie A zapewniając sobie tym samym udział w dalszych rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Zariecze Odincowo – Bank BPS Fakro Muszynianka Muszyna 2:3
(25:19, 25:18, 14:25, 27:29, 11:15)

Zariecze: Walewska (15), Żadan (2), Makarowa (12), Naumowa (21), Jemalianowa (7), Kozuch (20), Winogradowa (libero) oraz Bogaczewa, Stoljarowa, Markowa i Pankowa
Muszynianka: Bednarek-Kasza (4), Kaczor (17), Sadurek (1), Jagieło (22), Stam-Pilon (8), Gajgał (17), Zenik (libero) oraz Wensink (2), Kaczorowska (1), Śrutowska (1) i Kasprzak