Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Radomianki odniosły łatwe zwycięstwo w Ozorkowie

II liga K: Radomianki odniosły łatwe zwycięstwo w Ozorkowie

fot. archiwum

W pierwszym meczu nowego roku radomianki bez problemów pokonały UKS Ozorków. Jedynie w trzeciej partii gospodynie prowadziły wyrównaną walkę do połowy tej odsłony. - To chyba najlepsze spotkanie w tym sezonie - podkreśla szkoleniowiec AZS.

Dzień przed meczem spotkaliśmy się wspólnie z dziewczynami na długiej rozmowie. Była mowa o niepewności, mało komfortowej sytuacji w klubie, ale i fakcie, że walczymy do końca. Że nie była to czcza gadanina, dziewczyny udowodniły podczas meczu w Ozorkowie. Jestem pod wielkim wrażeniem ich postawy i nie znajduję słów uznania – podkreśla Krzysztof Białczak.

Mecz cały czas przebiegał pod dyktando Politechniki. – Przez trzy sety tylko raz podniosłem się z ławki trenerskiej – relacjonuje Krzysztof Białczak. Akademiczki w każdym elemencie były lepsze od swoich rywalek, od zagrywki przez przyjęcie i blok, na kontratakach kończąc. – Dziewczyny rewelacyjnie zagrały zagrywką. Ryzykowały, czasami przytrafił im się błąd, ale to ryzyko przyniosło korzyść – podkreśla opiekun.

Jedynie w trzeciej partii Ozorków utrzymywał kontakt punktowy z radomiankami. – Wyrównana walka toczyła się mniej więcej do połowy seta, chyba wynikało to ze zmęczenia – tłumaczy trener.Taki przebieg meczu z UKS-em to zasługa AZS-u. – Dziewczyny zagrały tylko dla siebie. Pokazały, że jak się zmobilizują, są w stanie prezentować bardzo ciekawą siatkówkę – chwali swoje podopieczne Krzysztof Białczak. Szkoleniowiec unika też wyróżniania którejś z zawodniczek. – Byłoby nie fair, gdybym którąś chciał pochwalić. Dziewczyny zagrały tak dobrze, że nawet nie miałem za kogo wprowadzać zmienniczek – kończy.

UKS Ozorków – AZS Politechnika Radomska 0:3
(13:25, 15:25, 19:25)

AZS: Sojka, Lachowska, Michalska, Gnyś, Mazur, Kucharska, Guzikiewicz (libero)

Zobacz również:
Wyniki 12. kolejki oraz tabela gr. 3 II ligi kobiet

źródło: RadomSport.pl, SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved