Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Piast wygrał z rezerwami PTPS w Pile

II liga K: Piast wygrał z rezerwami PTPS w Pile

Siatkarki rezerw PTPS Piła przegrały już dziesiąty mecz z rzędu. W sobotę uległy na własnym parkiecie Piastowi Szczecin 1:3. - Nie dramatyzujemy. Mamy przed sobą ważniejsze spotkania - mówi trener pilanek Andrzej Zapaśnik.

Te ważniejsze spotkania to choćby niedzielne mecze w ramach półfinału mistrzostw Wielkopolski juniorek. – Nie od dziś wiadomo, że dla nas priorytetem są rozgrywki młodzieżowe. Dlatego z Piastem dałem pograć młodszym dziewczynom. Przez dwa sety na parkiecie były praktycznie same kadetki. Wolałem nie ryzykować i oszczędzić te bardziej doświadczone zawodniczki na jutro – wyjaśnia trener drugiego zespołu PTPS.

Podopieczne Andrzeja Zapaśnika w tym sezonie tylko raz cieszyły się z wygranej w II lidze. Było to 16 października. Wówczas pokonały Sokoła Mogilno 3:2. Od tamtej pory nie zdobyły nawet punktu, przegrywając dziesięć kolejnych spotkań. – Wiadomo, że jesteśmy jedną z najsłabszych ekip w lidze, ale ja od razu mówiłem, że nastawiamy się na walkę w play-out. Tam będziemy mieli swoją szansę na utrzymanie. Póki co skupiamy się na tym, co jest dla nas najważniejsze – mówi szkoleniowiec rezerw lidera pierwszej ligi.

Jego zespół w sobotę wygrał tylko drugiego seta. W pozostałych partiach lepsze były zawodniczki Piasta. Niewykluczone jednak, że obie ekipy spotkają się w tym sezonie jeszcze przynajmniej trzykrotnie, bo szczecinianki, mimo zwycięstwa w Pile, wciąż znajdują się w strefie spadkowej (9. miejsce) i prawdopodobnie o pozostanie w gronie drugoligowców również będą walczyć w play-out. Rezerwy PTPS, z trzema punktami, nadal są na ostatniej pozycji.