Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja K: Zespół Małgorzaty Glinki wygrał, trójka na czele tabeli

Turcja K: Zespół Małgorzaty Glinki wygrał, trójka na czele tabeli

fot. archiwum

Vakıfbank Güneş Stambuł tym razem bez Małgorzaty Glinki-Mogentale w składzie pokonał na wyjeździe MKE Ankaragücü Ankara. Vakıfbank, Fenerbahce Stambuł i Eczacibasi Stambuł to trzy drużyny, które zdominowały turecką ekstraklasę siatkarek.

Fenerbahce Stambuł, w składzie którego znajduje się Katarzyna Skowrońska-Dolata, swój mecz 8. kolejki tureckiej ekstraklasy rozegrało we wtorek. W niedzielę odbyło się pięć pozostałych spotkań, które utrwaliły przewagę trzech czołowych zespołów ze Stambułu.

Vakıfbank Güneş Stambuł pewnie wygrał na wyjeździe 3:0 z MKE Ankaragücü Ankara. W spotkaniu nie wystąpiła tym razem Małgorzata Glinka-Mogentale, która cały mecz spędziła w kwadracie rezerwowych. Pod nieobecność Polki ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Jelena Nikolić, Sonsirma Gozde i Toksoy Bahar.

Pewne zwycięstwo odniósł też lider tabeli, Eczacibasi Stambuł. Eczacibasi i Fenerbahce mają na swoim koncie komplet punktów, z tym, że zespół Katarzyny Skowrońskiej ma jeszcze jedno zaległe spotkanie. Lider pokonał w kolejnych derbach Stambułu (w tureckiej ekstraklasie jest pięć drużyn z tego miasta) Galatasaray 3:0, choć zwycięstwo wcale nie przyszło tak łatwo. Najskuteczniejszą zawodniczką zwycięskiego zespołu okazała się Francia Mirka, dobry mecz rozegrały również Neslihan Darnel i Antonella Del Core.Czwarty w tabeli Nilüfer Belediye Bursa pokonał 3:0 Besiktas Stambuł. Zwycięstwa zanotowały również na swoim koncie zespoły z Ankary: İller Bankası i TED Kolejliler.

Zobacz również:
Wyniki 8. kolejki oraz tabela tureckiej ekstraklasy kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved