Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Rok temu odszedł od nas trener Krzysztof Kowalczyk

Rok temu odszedł od nas trener Krzysztof Kowalczyk

fot. archiwum

10 stycznia 2010 roku zmarł Krzysztof Kowalczyk. Śmierć przyszła dokładnie rok po meczu, w którym ostatni raz poprowadził zespół Politechniki - ostatnim meczu w jego życiu. Dziś możemy go tylko wspominać jako trenera i jako wspaniałego człowieka.

Krzysztof Kowalczyk urodził się 10 maja 1968 roku w Lubinie. Niebawem, wraz z rodzicami, przeniósł się do Kozienic, gdzie grał w siatkówkę w miejscowym klubie MZKS. Mając czternaście lat, Kowalczyk zadebiutował w seniorskim zespole MZKS Kozienice, występującym w III lidze. Grał tam na pozycji rozgrywającego. Podczas studiów występował w drugoligowej drużynie AZS AWF Warszawa. Praca na Akademii Wychowania Fizycznego pozwoliła Kowalczykowi stać się wybitnym specjalistą do spraw analizy taktycznej i statystycznej.

W 1994 roku Krzysztof Kowalczyk rozpoczął pracę dla reprezentacji Polski. Wtedy to naszą drużynę narodową prowadził Wiktor Krebok. Trener Kowalczyk zaczynał od przygotowywania testów wydolnościowych dla zawodników. Szybko zajął się statystyką i tak już zostało do końca jego pracy dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Gdy reprezentację objął Waldemar Wspaniały, Kowalczyk został jego asystentem. Był też menedżerem drużyny, gdy ta grała w Lidze Światowej.

Po zakończeniu przygody z reprezentacją Polski trener Krzysztof Kowalczyk podjął pracę na Uniwersytecie Warszawskim. W czerwcu 2008 roku przejął zespół AZS Politechniki Warszawskiej. Prowadził ją do stycznia 2009 roku, kiedy zaczął swoją walkę z chorobą… Zmarł 10 stycznia 2010 roku.źródło: azspw.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved