Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga – status quo po 14. kolejkach

Młoda Liga – status quo po 14. kolejkach

14. kolejka Młodej Ligi przebiegła zgodnie z przewidywaniami - faworyci nie zawiedli, zwyciężając swoje mecze za trzy punkty. Nie doszło tym samym do żadnych przetasowań miejsc w ligowej tabeli, na szczycie której wciąż plasuje się Resovia Rzeszów.

W pierwszym spotkaniu, w Bełchatowie, tamtejsza Skra podejmowała AZS Tytan Częstochowę. Gospodarze dominowali na parkiecie już od samego początku spotkania, brylując w elemencie zagrywki, co z kolei przekładało się na ich świetną postawę w bloku. Młodzi częstochowianie zaś nie umieli przeciwstawić się bardzo dobrze dysponowanemu rywalowi, przy tym popełniali mnóstwo błędów własnych, skutkiem czego była ich wysoka przegrana 0:3.

PGE Skra Bełchatów -AZS Tytan Częstochowa 3:0
(25:15, 25:12, 25:18)

W kolejnym meczu zawodnicy AZS Politechniki Warszawskiej zanotowali porażkę 1:3 z Delectą Bydgoszcz na własnym terenie. Pierwszy set, w którym młodzi warszawianie zaprezentowali się koncertowo, co prawda tego nie zapowiadał, ale w kolejnych trzech role się odwróciły. W grze gospodarzy pojawiły się błędy własne, których nie potrafili wyeliminować, bydgoszczanie natomiast „wstrzelili się" z zagrywką i to ten element siatkarskiej sztuki pozwolił im na zwycięstwo w całym meczu.

AZS Politechnika Warszawska – Delecta Bydgoszcz 1:3
(25:16, 15:25, 20:25, 13:25)

Kibice oglądający pojedynek Fartu Kielce z Asseco Resovią Rzeszów byli świadkami niezwykle jednostronnego widowiska, z którego górą wyszli goście. Młodzi rzeszowianie brylowali na boisku w każdym elemencie, potwierdzając jedynie, że nieprzypadkowo zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Kielczanie natomiast nie byli w stanie przeciwstawić się świetnie dysponowanemu rywalowi, a ich niemoc w ataku i zagrywce przełożyła się na wysoką przegraną.

Fart Kielce – Asseco Resovia Rzeszów 0:3
(14:25, 17:25, 20:25)

Najbardziej wyrównanym spotkaniem miał być pojedynek Jastrzębskiego Węgla z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, obie drużyny bowiem prezentują zbliżony poziom gry. Rzeczywistość jednak okazała się zgoła odmienna – potyczka był to bowiem teatr jednego aktora, młodych jastrzębian. Jastrzębski Węgiel rozegrał wyśmienite zawody, nie pozwalając przy tym kędzierzynianom na pokazanie swoich umiejętności, i zainkasował trzy cenne punkty, umacniając się na piątej pozycji w tabeli.

Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0
(25:18, 25:17, 25:23)

W ostatnim meczu kolejki zmierzyły się ze sobą zespoły Siatkarza Wieluń i Indykpolu Olsztyn, a cały pojedynek obfitował w niezliczone ilości błędów własnych. Ponadto spotkanie rozpoczęło się od niespodzianki w postaci zwycięstwa wielunian w premierowej odsłonie, którzy to w poprzednich trzynastu kolejkach zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść jedynie dwie partie. Drugi set padł już jednak łupem gości, którzy podrażnieni porażką w poprzednim, niemalże zmietli z parkietu swych rywali. Podobnie zresztą przebiegła partia czwarta. Olsztynianie jedynie w trzecim secie mieli problemy z pokonaniem przeciwników, czyniąc to dopiero po walce na przewagi.

Rosiek Siatkarz Wieluń – Indykpol AZS UWM Olsztyn 1:3
(25:19, 14:25, 25:27, 11:25)