Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: STS podzielił się punktami z Błękitnymi

II liga M: STS podzielił się punktami z Błękitnymi

Po ciekawym meczu Błękitni podzielili się w Skarżysku-Kamiennej punktami z miejscowym STS-em. To niespodziewany wynik, bo STS to czołowy zespół grupy czwartej, w której Błękitni zajmują ostatnie miejsce. W zespole Błękitnych zadebiutował Dawid Róg.

Pojedynek rozpoczął się wysokiego prowadzenia przyjezdnych. Goście kontrolowali grę i pewnie wygrali inauguracyjnego seta. Drugie starcie, w którym nie brakowało efektownych ataków i skutecznych obron to wyrównana walka zakończona triumfem miejscowych. W trzecim starciu dominował STS. Emocjonująca walka rozgorzała znów w czwartej odsłonie. Skuteczniejsi okazali się Błękitni. Ropczycanie objęli w końcówce prowadzenie 17-15 i nie oddali go już do końca. W tie-breaku równo było tylko do jego połowy. Potem dominowali podopieczni trenera Andrzeja Urbańskiego, którzy zwyciężając w piątej partii wygrali ósmy raz w tym sezonie. Ropczycanie w pojedynku z STS-em mieli spore problemy z przyjęciem. Nie radzili sobie zwłaszcza z zagrywką przyjmującego Dawida Migdalskiego.

Bardzo dobrze  zagraliśmy w bloku i obronie, te elementy były naszym atutem. Problemem była zagrywka. Niekiedy seriami traciliśmy punkty po nieudanych przyjęciach – oceniał mecz Michał Betleja, grający szkoleniowiec Błękitnych. W ropczyckim zespole zadebiutował, atakujący Dawid Róg. To wychowanek Błękitnych, grający w trzecioligowym AZS UR Rzeszów.

STS Skarżysko-Kamienna – Błękitni Ropczyce 3:2
(17:25, 27:25, 25:15, 23:25, 15:10)

STS: Brojek, Akala, Kudłacik, Piekarczyk, Migdalski, Marcin Szumielewicz, Maciejewski (libero) oraz Lisowski i Golonka
Błękitni: Marcin Sroka, Gontarz, Stojek, Róg, Betleja, Pieniążek, Marć (libero) oraz Mateusz Sroka, Kochan i Godek