Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: PLKS Pszczyna ponownie nie dał szans Politechnice

I liga K: PLKS Pszczyna ponownie nie dał szans Politechnice

Siatkarki z Pszczyny skopiowały swój wyczyn z pierwszego ligowego spotkania z Politechniką Śląską. W rozgrywanym w Gliwicach meczu wygrały 3:0. Teraz, przed własną publicznością, znów wszystko było jasne po trzech setach.

Uważam jednak, że gliwiczanki zagrały lepszy mecz teraz, niż we własnej hali – przekonuje Izabela Placek, kapitan PLKS-u. Jak ważne było to zwycięstwo, nikogo kto uważnie śledzi tabelę I ligi nie trzeba przekonywać. Po dwóch porażkach na koniec 2010 roku podopieczne trenera Jarosława Bodysa spadły z 4. na 7. pozycję. W klasyfikacji jest jednak tak ciasno, że co kolejkę dochodzi do rotacji. Po wygranej nad gliwiczankami, PLKS awansował na 5. miejsce. – Z Gliwicami chciałyśmy koniecznie wygrać za trzy punkty, ale obawiałyśmy się tego spotkania. Był to pierwszy mecz po przerwie świąteczno-noworocznej, a nas w dodatku trapiły ostatnio kontuzje. Wciąż nie gra Magda Kosiarska, którą na pozycji libero zastępuje Agnieszka Bodys. Na szczęście wszystko „zatrybiło" – dodaje rozgrywająca PLKS-u, która w meczu z gliwiczankami wyszła w podstawowym składzie.

Kibice mogli czuć się zaskoczenie decyzją trenera Jarosława Bodysa, bo ostatnio (zarówno w lidze, Turnieju o Puchar Starosty, jak i środowym sparingu z Piecobiogazem) w wyjściowej „szóstce" na pozycji rozgrywającej wychodziła Aleksandra Filip.Taką koncepcję na ten mecz miał trener- mówi krótko Izabela Placek i dodaje od razu – Dla dziewczyn, które przebywają na boisku bardzo ważne jest wsparcie koleżanek z przysłowiowego „kwadrata". Czując ich pomoc łatwiej się gra. To nie jest ważne kto wychodzi na parkiet w danym meczu, bo na sukces pracuje cała drużyna – zakończyła rozgrywająca PLKS-u.

MVP meczu: Edyta Węcławek (PLKS)

PLKS Pszczyna – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:21, 25:20, 25:18)

PLKS: Placek, Szafraniec, Mitręga, Szczygioł, Markiel, Węcławek, Bodys (libero)