Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wiesław Popik: Próbowaliśmy walczyć

Wiesław Popik: Próbowaliśmy walczyć

fot. archiwum

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej zakończyły swój pracowity tydzień zwycięstwem nad Budowlanymi Łódź. - Próbowaliśmy walczyć w każdym secie, natomiast robiliśmy dużo własnych błędów - podsumował spotkanie na pomeczowej konferencji Wiesław Popik.

Joanna Mirek (kapitan Budowlanych Łódź): – Chciałam pogratulować drużynie zwycięskiej, dla nas początek tej ligi nie jest zbyt fartowny. Nie dość, że nękają nas kontuzje, to wyniki niektórych meczów nie są takie, jakie byśmy chciały, ale nie poddajemy się, nie zwieszamy głów i będziemy walczyć do końca, to nie jest jeszcze koniec ligi. Myślę, że jeszcze w tym sezonie pokażemy na co nas stać.

Joanna Staniucha-Szczurek (kapitan MKS Dąbrowa Górnicza): – Dziękuję za gratulacje i cieszę się, że udało nam się skończyć dzisiejszy mecz w trzech setach. Nie ukrywam, że mamy za sobą ciężki tydzień, gdyż wczoraj wieczorem wróciłyśmy z meczu pucharowego i obawiałyśmy się, że możemy nie wytrzymać fizycznie tego spotkania. Wiedziałyśmy, że będzie to ciężki mecz, gdyż z drużyną z Łodzi są zawsze ciężkie pojedynki. Cieszy wygrana i cieszą trzy punkty. Liga w tym roku jest bardzo wyrównana i naprawdę wiele się może zdarzyć, trzeba być skoncentrowanym na każdy mecz i trzeba dać z siebie wszystko.

Wiesław Popik (trener Budowlanych Łódź): – Gratuluję zawodniczkom i sztabowi szkoleniowemu z Dąbrowy Górniczej zwycięstwa. Próbowaliśmy walczyć w każdym secie, natomiast robiliśmy dużo własnych błędów i nie potrafiliśmy ustawić szczelnego bloku na zespół z Dąbrowy Górniczej. W trzecim secie pozostał niesmak, bo było widać, że MKS „gasł” ponieważ ta wyprawa do Rumuni i granie pięciu setów dały o sobie znać. Kontrowersyjna decyzja pani sędziny nie pozwoliła nam dalej walczyć, my musimy się zebrać w sobie i walczyć w kolejnych meczach.Waldemar Kawka (trener MKS Dąbrowa Górnicza): – Również dziękuję za gratulacje. Nasza sytuacja jest podobna jak drużyny z Łodzi, obu zespołom na razie się nie wiedzie, miejmy nadzieję, ze oba zespoły zaczną wygrywać gdyż są mocne i zasługują na to. To że mieliśmy tak dużą przewagę w połowie trzeciego seta zadecydowało, że dociągnęliśmy tego seta do końca. Nie wiem, co byłoby, gdybyśmy przegrali tę partię, nie wytrzymywaliśmy i było to widać gołym okiem. Po rozmowach z dziewczynami wiemy, że miały już dość siatkówki w tym tygodniu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved