Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Waldemar Kawka: Dziewczyny pokazały wyjątkowy charakter

Waldemar Kawka: Dziewczyny pokazały wyjątkowy charakter

fot. archiwum

Siatkarki MKS Dąbrowa Górnicza pewnie pokonały osłabiony zespół Organiki - Dziewczyny pokazały wyjątkowy charakter. Pomimo tego, że były zmęczone kontrolowały do końca przebieg spotkania, za to im bardzo dziękuję - mówił trener Kawka.

Robert Sarna: Pokazaliście dzisiaj wielką klasę, gdyż po tak długiej podróży potrafiliście zagrać dobry mecz. W trzecim secie drużyna jednak „płynęła".

Waldemar Kawka (trener MKS Dąbrowa Górnicza) : – Dotychczasowe nasze dokonania były różne i można było mieć wątpliwości natomiast dzisiaj, co chciałbym szczególnie podkreślić dziewczyny pokazały wyjątkowy charakter. Pomimo tego, że były zmęczone kontrolowały do końca przebieg spotkania, za to im bardzo dziękuję.

Na konferencji prasowej z BKS-em kapitan Joanna Staniucha-Szczurek powiedziała, że drużyna potrzebuje dwóch tygodni i z meczu na mecz będzie grała coraz lepiej.Trzymajmy ją za słowo, gdyż wie co mówi. Zarówno ona jak i my życzymy sobie tego samego. Ten zespół zasługuje na to, żeby grać lepiej i mieć więcej punktów. Mieliśmy kilka porażek z różnych względów i mam nadzieję, że jest to poza nami.

Widać, że drużyna jest coraz bardziej zgrana idzie to wszystko do przodu, w tabeli pniecie się do góry i z tego trzeba się cieszyć.

– Tak. Jak dalej będzie taka tendencja wzrostowa, to ja będę z tego bardzo zadowolony.

Jakie prognozy, jakie nadzieje macie przed środowym, meczem z Tomisem?

Myślę, że po trudnym zwycięstwie w Rumunii jesteśmy faworytem, więc myślę że powinniśmy poradzić sobie we własnej hali. Ja nigdy takiej rywalizacji nie przesądzam, jestem pełen szacunku dla tego rywala, ponieważ jest to zespół dobry technicznie i musimy zagrać dobrze, żeby ten mecz wygrać.

Czy drużyna wytrzyma kondycyjnie trudy tak dalekich podróży i będzie w stanie dobrze grać?

– Mam nadzieję, że poradzimy sobie. Ostatnio ułożyły nam się tak ostatnie trzy dni, podróż w jedną stronę, mecz potem podróż w drugą stronę i dzisiejszy mecz w związku z tym było nam ciężko. Następny tydzień będzie dla nas trochę łatwiejszy, gramy mecz w środku tygodnia u siebie, odpadają nam podróże.

* z trenerem Kawką rozmawiał Robert Sarna (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved