Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > SKF Poznań wygrywa w pięciu setach w Trzciance

SKF Poznań wygrywa w pięciu setach w Trzciance

Pięciu setów potrzebowały siatkarki SKF Poznań, aby pokonać swoje koleżanki z Trzcianki. Poznanianki były już o krok od porażki, bowiem przegrywały już 1:2. Wygrały jednak dwa kolejne sety i tym samym rywalizację w swojej grupie.

Spotkanie w Trzciance rozpoczęło się od zaskakującej decyzji trenera poznanianek, który na pozycji libero wystawił od dawna nie oglądaną w podstawowym składzie Karolinę Geremek. Początek spotkania to mocne uderzenie miejscowych zawodniczek, które prowadziły już 3:1. Siatkarki z Poznania szybko pozbierały się i wyrównały na 4:4. Potem dzięki dobrej zagrywce Sandry Pierzchały wyszły na prowadzenie 8:4. W dalszej części seta zawodniczki z Poznania kontrolowały grę i pewnie wygrały pierwszego seta 25:21. W pierwszym secie gospodynie popełniły bardzo dużo własnych błędów. Drugi set, aż do stanu 20:18 dla poznanianek miał podobny przebieg jak partia pierwsza. Od stanu 20:18 w grze przyjezdnych mogliśmy obserwować błędy w obronie i wyprowadzeniu akcji co poskutkowało przegraniem drugiej partii 25:23. Drużyna z Trzcianki prowadziła na początku trzeciego seta 6:3. Siatkarki z Poznania zdołały zmniejszyć straty do rywalek na 6:7 i gdy wydawało się, iż gra w szeregach gości została opanowana to wszystko runęło. Gospodynie znakomicie pocelowały serwisami libero zespołu SKF, a ta znalazła się w dużych opałach. Po serii przestoju zespołu z Poznania gospodynie uciekły na wynik 15:6. Trzeci set wyraźnie wygrała Trzcianka 25:12. Czwarta partia przyniosła zmianę wydarzeń na boisku. Od początku seta zawodniczki z Poznania jakby naładowane nowymi silami podjęły ponownie walkę. Drużyna z Poznania prowadziła 5:4, 9:7, 13:10 i 17:11. Wpływ na taki stan gry miały również seryjnie wykonywane udane bloki przez zawodniczki z Poznania co wpływało na grę zespołu z Trzcianki. W czwartym secie poznanianki odrodziły się i po dobrej grze wygrały 25:16 wyrównując stan meczu na 2:2. Piąty set rozpoczął się od prowadzenia MKS MDK 4:1. Przy stanie 2:4 w polu zagrywki po stronie SKF stanęła Zofia Barwicka i rozpoczął się koncert punktowy zespołu SKF. Drużyna z Poznania zdobyła kolejnych kilka punktów i przy zmianie stron prowadziła 8:6. Kilka chwil później poznańskie zawodniczki prowadziły już 13:9 i wydawało się, iż losy meczu są rozstrzygnięte. Miejscowy zespół podjął jednak walkę i zmniejszył dystans do SKF na 13:14. W końcu ostatni punkt dla poznańskich siatkarek zdobyła Patrycja Brewka i po stronie poznańskiego zespołu zapanowała uzasadniona radość. SKF wygrał w Trzciance z miejscowym MKS MDK 3:2 i tym samym wygrał rywalizacje w eliminacyjnej gr. B serii B III ligi wielkopolskiej siatkarek.

MKS MDK Trzcianka – SKF KS Poznań 2:3
(21:25, 25:23, 25:12, 16:25, 13:15).

SKF : N. Geremek, Halczak, Barwicka, Kwiatek, Pierzchała, Brewka, K. Geremek (libero), oraz: Woźniak (libero), Ogrodowczyk, Baranowska, Ngamayama