Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Pewna wygrana PGE Skry

Młoda Liga: Pewna wygrana PGE Skry

W spotkaniu 14. kolejki Młodej PlusLigi Skra Bełchatów w trzech setach pokonała ekipę z Częstochowy. - O naszym zwycięstwie zadecydowało przede wszystkim doświadczenie - mówił po spotkaniu środkowy Skry -  Michał Mysera.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się wyrównaną grą obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i goście popełnili kilka błędów własnych. W całym spotkaniu Skra Bełchatów wypracowała znaczącą przewagę dzięki skutecznej zagrywce. Punkty zdobyte bezpośrednio z tego elementu gry pozwoliły na przewagę 3:1. Gracze AZS-u starali się zmniejszyć dystans punktowy miedzy innymi skutecznym blokiem remisując 7:7. Wysoka skuteczność w ataku graczy z Bełchatowa pozwoliła na wypracowanie bezpiecznej przewagi oraz na wygranie seta pierwszego 25:15.

Od początku drugiej części meczu gracze Skry skutecznie zmuszali przeciwników do popełniania coraz większej ilości błędów własnych. Gracze z Bełchatowa wykazali się również wysoką skutecznością w grze blokiem oraz środkiem. Trener Tytana AZS oprosił o czas dla swojej drużyny przy rezultacie 12:8. Częstochowianie mylili się częściej niż w poprzednim secie. Gracze z Bełchatowa nie oddali przewagi do końca partii, zwyciężając ją do dwunastu.

O naszym zwycięstwie zadecydowało przede wszystkim doświadczenie ,gdyby się okazało, że rywalom wszystko by wychodziło, mielibyśmy kłopot. My jednak podeszliśmy do tego meczu z dużym spokojem – powiedział po zakończonym meczu środkowy PGE Skry Bełchatów, Michał Mysera.

Trzeci set spotkania rozpoczął się przewagą bełchatowian. Punkty zdobyte bezpośrednio z zagrywki przez zespół Skry pozwolił na dość wysokie prowadzenie 5:2 na początku seta. Sytuacja z poprzednich partii nie uległa zmianie. Skuteczna gra graczy z Bełchatowa ponownie pozwoliła na wyprowadzenie wysokiej i przewagi oraz na kontrolowanie całego spotkania. Trzeci set zakończył się wygraną bełchatowian 25:18.

Kolejnym rywalem bełchatowian będzie Delecta Bydgoszcz, natomiast Tytan AZS Częstochowa zmierzy się w 15. kolejce z Jastrzębskim Węglem.