Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Ważna wygrana zielonogórzan w Szczecinie

II liga M: Ważna wygrana zielonogórzan w Szczecinie

Siatkarze AZS-u UZ Zielona Góra pokonali w Szczecinie tamtejsze Morze Bałtyk 3:1, tym samym podopieczni Tomasza Palucha zrewanżowali się rywalom za wcześniejszą porażkę na własnym parkiecie.

Mecz rozpoczął się od asa serwisowego Michała Dolińskiego. Jednak już po chwili atak Gałki dał minimalne prowadzenie przyjezdnym (3:2). Wzrosło ono do dwóch oczek, kiedy w ataku pomylił się  Konrad Paśnik (8:6). W kolejnych minutach obie drużyny grały cios za cios, ale udana kontra Naliwajko sprawiła, że na świetlnej tablicy pojawił się remis 11:11. Kolejne dwa mocne zbicia tego zawodnika pozwoliły szczecinianom uzyskać dwa oczka przewagi (16:14). Następnie skuteczne ataki Malinowskiego i Adamowicza sprawiły, że gospodarze nie dawali doścignąć się rywalom. Dopiero pomyłka Paśnika doprowadziła do wyrównania (21:21). W końcówce zielonogórzanie popisali się szczelnym blokiem (24:23), a w kolejnej akcji mieli piłkę setową w górze, jednak zaatakowali w aut. Powszechnie wiadomo, że niewykorzystane okazje mszczą się bardzo szybko. Nie inaczej było i tym razem, bowiem dwa kolejne punkty na swoim koncie zapisali szczecinianie i to oni rozstrzygnęli na swoją korzyść premierową odsłonę 26:24.

Przegrana w pierwszej partii podziałała bardzo mobilizująco na podopiecznych Tomasza Palucha. Przyjezdni już po kilku piłkach drugiego seta prowadzili 3:0. Jednak gospodarze nie zamierzali się poddawać i zaczęli ponownie toczyć wyrównaną walkę z przeciwnikami. Trwała ona tylko do stanu 8:9. Później zielonogórzanie wrzucili piąty bieg i błyskawicznie zaczęli „odjeżdżać" szczecinianom. Grześkowiak na spółkę z Mariaskinem wybili gospodarzom siatkówkę z głowy w drugiej partii. Dodatkowo zawodnicy trenera Dolińskiego zaczęli popełniać proste błędy, a to spowodowało, że przyjezdni wygrywali już 18:10. W końcówce obraz gry nie uległ już zmianie. Goście rozgromili siatkarzy Morza Bałtyk 25:13 i doprowadzili do remisu w meczu 1:1.

Początek kolejnej odsłony był bardzo zacięty. Żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać większej przewagi. Dopiero przy stanie 11:11 asem serwisowym popisał się Świerżewski , a w kolejnej akcji jego koledzy dołożyli szczelny blok (14:11). Chwilę później mocną zagrywką odpowiedział Wierzbicki (13:14), ale kolejna „czapa" gości i udana kontra Grześkowiaka sprawiły, że akademicy odskoczyli rywalom na cztery oczka (18:14). Przy stanie 23:19 wydawało się, że zielonogórzanie pewnie zmierzają do zwycięstwa w tej odsłonie. Jednak dobre zagrywki szczecinian w połączeniu ze skuteczną kontrą Paśnika wyrównały stan rywalizacji (23:23). Chwilę później gospodarze mieli piłkę setową, lecz jej nie wykorzystali. Wówczas rozpoczęła się siatkarska wojna nerwów. Raz jedna, raz druga drużyna wysuwała się na prowadzenie, a set nadal trwał. Dopiero autowe zbicie siatkarzy Morza Bałtyk i szczelny blok przyjezdnych pozwoliły im wygrać 33:31.

Podłamani takim obrotem sprawy gospodarze fatalnie rozpoczęli czwartą partię (0:3). Mylić zaczął się Naliwajko, a goście coraz skuteczniej grali w obronie oraz bloku. Szczecinianom coraz trudniej było znaleźć skuteczną receptę na zdobywanie punktów, a skuteczna kontra Gałki sprawiła, że akademicy prowadzili już 10:5 i z każdą kolejną akcją ich przewaga rosła. Przy stanie 12:5 siatkarzy Morza Bałtyk stać było jeszcze na krótkotrwały zryw (8:12), ale to było wszystko, na co było stać tego dnia podopiecznych Michała Dolińskiego. W kolejnych minutach punkty zdobywane przez gospodarzy można było policzyć na palcach jednej ręki, zaś zawodnicy trenera Palucha krok po kroku zbliżali się do upragnionych trzech oczek. Mecz zakończyła zagrywka grającego szkoleniowca akademików (25:15).

Morze Bałtyk Szczecin – AZS UZ Zielona Góra 1:3
(26:24, 13:25, 31:33, 15:25)

Morze Bałtyk: Doliński, Paśnik, Naliwajko, Adamowicz, Malinowski, Półtorak, Musielak (libero) oraz Suski, Perżyło i Wierzbicki
AZS UZ: Paluch, Mariaskin, Gałka, Przyborowski, Świerżewski, Grześkowiak, Zasowski (libero) oraz Kępski i Kaczurowski