Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rafał Błaszczyk: Gratulowałem mojemu zespołowi

Rafał Błaszczyk: Gratulowałem mojemu zespołowi

fot. archiwum

Wrocławska Gwardia odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Na parkiecie w Rumi pokonała 3:0 beniaminka PlusLigi Kobiet. Trener przyjezdnych, Rafał Błaszczyk nie krył radości po spotkaniu. - To był dla nas ważny i bardzo trudny mecz - przyznał.

Katarzyna Mroczkowska (kapitan Gwardii): – Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Do tej pory nie udawało nam się wygrywać, chociaż byłyśmy tego bliskie. Mam nadzieje, że od tego momentu zaczniemy już grę w pełnym składzie, w optymalnej formie i to pozwoli nam na zdobywanie punktów i wygrywanie ważnych spotkań.

Rafał Błaszczyk (trener Gwardii): – To był dla nas ważny mecz, bardzo trudny mecz. Nie ukrywam, że bardzo gratulowałem mojemu zespołowi zwycięstwa w tym spotkaniu. Sądzę, że kibice w Rumi oglądali dzisiaj dobre spotkanie. Grały dwa zespoły, które pokazały, że są bardzo zdeterminowane, że walczą o każdy punkt i każdą piłkę, dlatego było sporo ciekawych akcji. W końcówkach było więcej atutów i szczęścia po naszej stronie i w ten sposób wywozimy z tego terenu bardzo dla nas ważne punkty.

Dorota Pykosz (kapitan TPS-u): – Nie udało nam się wygrać dzisiejszego meczu. Mam nadzieję, że z dnia na dzień będziemy prezentować się coraz lepszą formę. Rozpoczął się nowy rok, nowe wyzwania. Nie zakończyliśmy jeszcze pierwszej rundy. Trzymam kciuki za zespół, za siebie i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu rozpoczniemy już taką rywalizacji, która da nam trzy punkty.Jerzy Skrobecki (trener TPS-u): – Mimo wszystko wydaje mi się, że to było dobre spotkanie, jakie rozegrał mój zespół. Graliśmy dość długo, zdobyliśmy chyba najwięcej punktów. Natomiast jesteśmy w takiej sytuacji, że chcielibyśmy wygrać z każdym, ale nikt nam tego zadania nie ułatwia i tak już będzie do końca. Sądzę, że jedynym rozwiązaniem, jeśli chodzi o nasz zespół jest czas. Czas, który pozwoli na to, by dopracować jeszcze niektóre elementy, bo myślę, że w wielu sytuacjach nie odbiegamy od przeciwników, z którymi przychodzi nam rywalizować. Na dzień dzisiejszy mamy mniej atutów, ale staramy się to nadrabiać wolą walki i ambicją, ale to jeszcze nie wystarcza. Jeżeli chcemy wygrywać, to jest to kwestia pracy i czasu. Myślę, że część zawodniczek, która dołączyła do tego zespołu trochę później dzisiaj zagrała już niezły mecz i pokazała dość duże możliwości. Teraz jest tylko kwestia wykorzystania tego w przyszłych meczach. Mamy nadzieję, że wkrótce szczęście nam dopisze i okażemy się tym zespołem, który wygrał.

źródło: inf. własna, plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved