Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > PlusLiga Kobiet: Atomówki bez szans w starciu z mistrzyniami Polski

PlusLiga Kobiet: Atomówki bez szans w starciu z mistrzyniami Polski

Zawodniczki BKS Aluprof Bielsko-Biała nie dały żadnych szans rywalkom z Sopotu i wygrały na własnym parkiecie 3:0. Bielszczanki, mimo osłabienia brakiem Anny Werblińskiej, od początku do końca zagrały konsekwentnie i wygrały bardzo pewnie.

Na początku spotkania między drużynami odbywała się walka punkt za punkt. Sytuacja zaczęła się nieco zmieniać od stanu 9:9, kiedy to bielszczanki zaczęły sobie wypracowywać przewagę nad rywalkami. Miały na to wypływ świetna dyspozycja Natalii Bamber, która skutecznie kończyła wszystkie kontrataki oraz liczne nieporozumienia w ekipie „Atomówek". Po kolejnej udanej akcji wspomnianej zawodniczki i autowym ataku Doroty Świeniewicz gospodynie schodziły na drugą przerwę techniczną przy stanie 16:11. Kiedy Frąckowiak zablokowała zbicie rywalek, tablica wyników wskazywała już 22:16. Zespół z Bielska-Białej utrzymał prowadzenie do końca seta wygrywając 25:19.

Druga partia od początku przebiegała na korzyść mistrzyń Polski, które głównie dzięki błędom sopocianek doprowadziły do wyniku 8:3 na pierwszej przerwie technicznej. Mimo iż w późniejszych akcjach drużyna gości prezentowała udane bloki, od stanu 15:10 była bezsilna. Tym razem to podopieczne Grzegorza Wagnera znakomicie spisywały się na siatce, zmuszając dodatkowo przeciwniczki do błędów, co zaowocowało aż dziesięciopunktowym prowadzeniem. Atak Fernandez przełamał serię gospodyń, jednak beniaminkowi i tak nie udało się odrobić strat- ostateczny wynik tej odsłony to 25:12.

Trzeci set nie był tak jednostronnym widowiskiem jak poprzednie – po obu stronach siatki gra była nieco chaotyczna, zarówno jeden jak i drugi zespół nie wystrzegał się błędów. Od remisu 10:10 bielszczanki znów zaczęły wychodzić na prowadzenie. Wpływ na to miały wygrywane przez nie dłuższe wymiany, skuteczne bloki oraz dobra zagrywka. Przy prowadzeniu mistrzyń Polski 18:13 Alessandro Chiappini wziął czas dla swojego zespołu, po przerwie przewaga gospodyń stopniowo malała. Kiedy sopocianki zbliżyły się do przeciwniczek na trzy punkty (17:20), wydawać by się mogło, że losy meczu mogą się jeszcze odwrócić, jednak po chwili siatkarski z Bielska-Białej wygrywały już 23:18. Drużyna gości podjęła jeszcze walkę, jednak nie zdołała zniwelować przewagi rywalek. Mecz zakończyło udane zbicie Natalii Bamber, spisującej się zresztą znakomicie w całym spotkaniu.

MVP spotkania wybrano rozgrywającą bielszczanek – Katarzynę Skorupę.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Atom Trefl Sopot 3:0
(25:19, 25:12, 25:21)

BKS Bielsko-Biała: Ciaszkiewicz (10), Frąckowiak (10), Okuniewska (11), Skorupa (4), Studzienna (9), Bamber (14), Sawicka (libero) oraz Kaczmar i Matusiak
Atom Trefl Sopot: Świeniewicz (6), Bełcik (1), Maculewicz (7), Navarro (8), Rinieri (3), Neriman (10), Maj (libero) oraz Śliwa (1), Konieczna, Sieczka i Boz