Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewne zwycięstwo Legionovii

II liga K: Pewne zwycięstwo Legionovii

W derbach Mazowsza II ligi kobiet spotkały się zespoły LTS-u Legionovia Legionowo i AZS-u AWF Warszawa. Zgodnie z przewidywaniami lepsze okazały się miejscowe, które 3:0 pokonały ekipę Artura Wójcika, tym samym umacniając się w fotelu lidera gr. 3.

Przyjezdne bojaźliwie podeszły do meczu z faworytem grupy trzeciej, co bardzo szybko przełożyło się na wynik w pierwszej partii. Już przy stanie 0:5 Artur Wójcik poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Niemoc akademiczek z Warszawy co prawda przełamała Urszula Somow (5:1), ale inicjatywa nadal leżała po stronie legionowianek, które konsekwentnie powiększały przewagę wygrywając 25:9, choć same nie ustrzegły się błędów w przyjęciu. Na słowa uznania zasługuje Katarzyna Jóźwicka. Środkowa Legionovii w pierwszym secie zdobyła dla swojego zespołu aż 9 punktów, bezlitośnie wykorzystując błędy AZS-u AWF.

Po zmianie stron Wojciech Lalek zdecydował się wprowadzić zmiany w pierwszej szóstce LTS-u. Na parkiecie pojawiły się Małgorzata Lizińczyk, Beata Mielczarek i Barbara Bawoł, a początek drugiej odsłony meczu zwiastował, że będzie ona bardziej zacięta. Przy stanie 5:4 dla gospodyń, zupełnie załamała się gra siatkarek Akademii Wychowania Fizycznego. Dwóch ataków nie skończyła Anna Tustanowska, do tego z kontry punkty dołożyły Kinga Baran oraz Małgorzaty Skorupa i Plebanek, a na tablicy było 11:4 dla miejscowych. Kiedy wydawało się, że drugi set zakończy się podobnie jak partia pierwsza, warszawianki zaczęły grać coraz odważniej. W obronie dwoiła się i troiła Magdalena Dudek , a na skrzydłach punktowały Małgorzata Słumińska i Urszula Somow. Po asie serwisowym Magdaleny Draganiak przewaga podopiecznych trenera Lalka zmalała do trzech oczek (14:11), jednak doświadczone zawodniczki z Legionowa szybko opanowały sytuację, prowadząc po atakach Marty Łukaszewskiej 21:14. Zespół gości próbował jeszcze gonić rywalki, a czujnie na bloku pracowała Draganiak zatrzymując Skorupę i Bawoł (22:17), jednak legionowianki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa w tym secie wygrywając 25:17.

Trzeci set co prawda rozpoczął się od prowadzenia warszawianek (1:0), ale po kilku minutach, kiedy AZS AWF przegrywał 2:7 o przerwę na żądanie poprosił Artur Wójcik. Po wznowieniu nadal w natarciu był zespół gospodarzy, który prowadził już 14:4, kiedy w jego szeregi wdało się lekkie rozprężenie, co wykorzystały zespół ze stolicy zmniejszając straty do pięciu punktów (18:13). W grę akademiczek spore ożywienie wprowadziła Monika Lipińska, ale po drugiej stronie ponownie dała o sobie znać Jóźwicka. Jej trzy asy serwisowe dały Legionovii meczbola (24:14), który na korzyść miejscowych rozstrzygnęła Łukaszewska zatrzymując na skrzydle przyjmującą rywalek.

Legionovia Legionowo – AZS AWF Warszawa 3:0
(25:9, 25:17, 25:14)

LTS Legionovia: Sołodkowicz, Skorupa, Baran, Plebanek, Łukaszewska, Jóźwicka, Siwka (libero) oraz Lizińczyk, Mielczarek, Bawoł i Grzanka
AZS AWF: Tustanowska, Sikora, Draganiak, Słumińska , Somo, Bojko, Dudek (libero) oraz Grabowska, Lipińska, Szymańska i Sikorska