Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Michał Chadała: Najważniejsza dla mnie jest ciężka i regularna praca

Michał Chadała: Najważniejsza dla mnie jest ciężka i regularna praca

fot. archiwum

- Nie powinno być tak, że młodzi grają w innej, gorszej hali i nawet nie mogą obejrzeć meczu starszych kolegów - mówi trener młodej ZAKSY, Michał Chadała. - Taki bezpośredni kontakt z zawodnikami PlusLigi bardzo młodzież podbudowuje i mobilizuje.

Na czym polegała rekrutacja zawodników do młodej ZAKSY?

Michał Chadała: Przeprowadziliśmy trzy treningi naborowe. Dwa pod szyldem MMKS i jeden jako ZAKSA dlatego, że szukamy chłopców od 14 do 22 lat wiec rozpiętość wiekowa i co za tym idzie różnice w wyszkoleniu są dosyć duże.

Jaka część drużyny to zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla a jaka to przyjezdni?Powiedzmy, że jest to 1 do 1, więc dosyć równo.

Masz swoich „pewniaków" czy dopiero szukasz?

Szóstka zmienia się w zależności od dnia i od terminu rozgrywania spotkań juniorów i kadetów, bo często te terminy się pokrywają. Uważam, że dobrze jest gdy wszyscy zawodnicy dostają szanse gry.

Jaką masz filozofię zespołu?

Najważniejsza dla mnie jest ciężka i regularna praca, bo nawet największy talent musi pracować, żeby trafić na ligowe bądź reprezentacyjne parkiety.

Zauważasz w tej drużynie wielki potencjał?

Chłopaki potrafią grać tak, że czasami ręce się same składają do oklasków, a za chwile popełniają kilka prostych błędów. Nad eliminacją tego drugiego składnika musimy ciężko pracować.

Masz lidera w drużynie, kogoś kto weźmie ciężar gry na siebie?

Czasem i liderom zdarzają się ciężkie chwile ale po to jest w zespole dwunastu ludzi żeby wszyscy wnosili do gry pozytywne elementy.

Jak wyglądają treningi?

Trenujemy 6-8 razy w tygodniu plus oczywiście mecze ligowe, wiec chłopcy maja sporo pracy.

Co klub zapewnia zawodnikom?

Część młodzieży ma opłaconą bursę, część chłopców wyżywienie. Na obecna chwile najbardziej poszkodowani są zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla, ale pracujemy tym, żeby każdy był w jakiś sposób wyróżniony. O pełnym zaopatrzeniu w sprzęt sportowy nie wspominam, bo firma COLO zaopiekowała się nami doskonale mamy wszystko czego potrzebujemy.

Co myślisz o samym pomyśle stworzenie Młodej Ligi?

Jestem przekonany, że to dobry pomysł, który się sprawdza, ale wymaga dopracowania pewnych spraw organizacyjnych. Chodzi przede wszystkim o to, by mecze rzeczywiście poprzedzały spotkania PlusLigi, albo odbywały się tuż po nich. To bardzo podnosi prestiż każdego spotkania. Nie powinno być tak, że młodzi grają w innej, gorszej hali i nawet nie mogą obejrzeć meczu starszych kolegów. U nas w Kędzierzynie staramy się tak wyznaczać godziny spotkań, ze zawodnicy robią rozgrzewkę w czasie kiedy ich starsi koledzy z PlusLigi jeszcze przeprowadzają pomeczowy stretching. Taki bezpośredni kontakt z zawodnikami PlusLigi bardzo młodzież podbudowuje i mobilizuje. A o to w tym wszystkim chyba chodzi.

Uważasz, że Młoda Liga to będzie przysłowiowa kuźnia talentów?

Na pewno młodzież będzie miała szanse po zakończeniu wieku juniora dalej grac pod okiem zespołów ekstraklasy. To jest bardzo pozytywne.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved