Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Wójcik: Powoli się rehabilituję

Marta Wójcik: Powoli się rehabilituję

fot. archiwum

Rozgrywająca Organiki Budowlanych Łódź Marta Wójcik, która zerwała więzadła w kolanie podczas meczu Ligi Mistrzyń nie zagra już więcej w bieżącym sezonie. Mimo to, nie traci optymizmu. - Najgorsze już za mną - przyznaje siatkarka.

Moje kolano odmówiło posłuszeństwa, ale już jest dobrze. Pan doktor Marcin Domżalski naprawił je i teraz się rehabilituję – mówi Marta Wójcik. Jak sama przyznaje nie spodziewała się, że będzie to tak poważny uraz. – Podczas meczu nie wyglądało to tak groźnie. Jednak, gdy oglądałam powtórkę w telewizji, to było już dużo gorzej – twierdzi rozgrywająca Budowlanych.

Kontuzja kolana okazała się na tyle poważna, że siatkarka obecny sezon ma już z głowy. Wprawdzie jest już po zabiegu, ale czeka ją długa rehabilitacja. Na szczęście wszystko idzie w dobrym kierunku. – Chodzę w szynie, bo boję się, że mogę się pośliznąć. Chodzę jeszcze o kulach, choć tak naprawdę powinnam już chodzić nieco swobodniej, bo mięśnie i naprawione więzadło trzymają kolano. Codziennie chodzę na rehabilitację i sama ćwiczę za pomocą piłek i specjalnych gum. Z każdym dniem opuchlizna jest coraz mniejsza i wszystko wygląda lepiej – mówi z uśmiechem Marta Wójcik. Jeśli chodzi o trenowanie elementów czysto siatkarskich, to będzie musiała jeszcze na o poczekać. – Po trzech miesiącach, jak wszystko będzie już odbudowane i mocne, zacznę rehabilitację pod kątem sportowym i ćwiczenia z piłką – dodaje.

Budowlanych Łódź spotykają same problemy. Kontuzja Marty Wójcik, odejście Kathleen Olsovsky a teraz urazu doznała Sylwia Wojcieska. – Wierzę, że dziewczyny się pozbierają i będzie dobrze. Łódzcy działacze poszukują teraz zastępczyni Marty Wójcik. Najprawdopodobniej będzie to reprezentantka Dominikany. – Widziałam ją tylko w meczach reprezentacyjnych. Tam się gra trochę inaczej. Ona chyba nigdy nie wyjechała z Dominikany, ale tutaj przecież jest Luana i Michaela (De Paula i Teixeira – przyp. red.), więc myślę, ze jej by to pomogło i będzie bardziej otwarta, lepiej wejdzie w zespół – przyznaje pani Marta. Karla Miguelina Echenique miałaby być zastępczynią dla Marty Szymańskiej, która sama musi sobie teraz radzić na rozegraniu. – Liczę na to, że Marta pozostanie pierwszą rozgrywającą i podoła temu zadaniu, bo ma ku temu papiery.Jak obecny sezon PlusLigi Kobiet ocenia Marta Wójcik? – Każdy zespół pokazał już swoje słabe strony. Wydaje mi się, że to wynika z tego trudnego terminarza. Bardzo chciałabym, aby moja drużyna była o oczko wyżej niż w zeszłym roku. Dziewczyny na to stać, muszą tylko uwierzyć we własne umiejętności – zakończyła kontuzjowana rozgrywająca Organiki Budowlanych Łódź.

źródło: inf. własna, plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved