Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Giovanni Guidetti: Nie spodziewałem się tak łatwego zwycięstwa

Giovanni Guidetti: Nie spodziewałem się tak łatwego zwycięstwa

fot. archiwum

Po zakończeniu czwartkowego meczu w Muszynie trener VakifGunesTTelekom nie ukrywał, że nie spodziewał się tak łatwego zwycięstwa. Giovanni Guidetti podkreślał dobrą grę swojego zespołu, szczególnie w bloku i obronie.

W pierwszym secie byliśmy chyba za bardzo rozkojarzeni. Robiliśmy zdecydowanie za dużo prostych błędów. Mam tu na myśli przede wszystkim przyjęcie i zagrywkę. Nie wychodziła nam także gra w obronie dlatego oddaliśmy tego seta Muszynie. Później wróciliśmy do swojego rytmu gry i to zapewniło nam zwycięstwo w meczu – mówił po ostatnim gwizdku sędziego Giovanni Guidetti.

Trener VGS wyjaśniał, dlaczego jego zespół zanotował słaby początek w czwartkowego meczu. – Ciężko mi powiedzieć. Może fakt, że nie ciążyła na nas żadna presja spowodował rozprężenie w zespole. Wyszliśmy na boisko zobaczyć jak nam się mecz ułoży. Nie lubimy przegrywać więc po pierwszym secie zagraliśmy ze znacznie większym zaangażowaniem i wygraliśmy. Moim zdaniem to był w naszym wykonaniu naprawdę bardzo dobry mecz – podsumował grę swojego zespołu włoski szkoleniowiec.

Myślę że nasz blok i obrona były główną przyczyną tak łatwej wygranej. Zawodniczki z Muszyny miały ogromne problemy ze skończeniem ataku, dzięki czemu mieliśmy szanse na kontry. Przy takich zawodniczkach jak Glinka i Nikolić to wystarczyło – wskazywał główne powody wagranej trener Guidetti i dodał: – Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak łatwego zwycięstwa. Myślałem że będzie to trudny mecz. Nie wiem dlaczego było aż tak łatwo – podsumował trener Turczynek.Giovanni Guidetti zdecydował się krótko podsumować grę rywalek. – Moim zdaniem taki zespół jak Muszyna musi przyjmować lepiej. W tym meczu bardzo słabo grały w defensywie przez co nie mogły liczyć na skuteczny atak – ocenił włoski szkoleniowiec.

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved