Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > El. do ME kadetów: Polacy wygrali po tie-breaku z Finami

El. do ME kadetów: Polacy wygrali po tie-breaku z Finami

Podopieczni Macieja Zendeła wygrali w estoński Parnu 3:2 z reprezentacją Finlandii. To drugie zwycięstwo reprezentacji Polski kadetów w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Jutro nasi młodzi reprezentanci zmierzą się z Włochami.

Pierwszego seta podopieczni Macieja Zendeła wygrali dość pewnie do 21, ale na początku drugiego wyraźnie się zdekoncentrowali i Finowie objęli prowadzenie 6:0. Moment kryzysu nie trwał jednak zbyt długo, bo chwilę później na tablicy widniał już rezultat 6:6. W kolejnej fazie seta niestety to Finowie znów przejęli kontrolę, a od staniu 11:15, biało-czerwoni zdobyli już tylko cztery punkty, ostatecznie przegrywając 15:25.

Trzecią odsłonę to z kolei Polacy zaczęli z wysokiego „c" – od prowadzenia 5:1. Przez dalszą część seta podopieczni Macieja Zendeła utrzymywali bezpieczną przewagę (8:4, 16:12, 21:14), by wygrać 25:21. Czwarta partia to znów dobra gra Finów, którzy tym razem od początku nadawali rytm (4:8, 7:14, 12:20) i sytuacja na boisku nie zmieniła się już do końca – 16:25.

Tie-breaka lepiej rozpoczęli rywale Polaków (2:5), ale biało-czerwoni szybko doprowadzili do remisu 6:6 i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już 8:6. Ten wynik uspokoił już grę podopiecznych Macieja Zendeła, którzy w piątym secie wygrali 15:8. – Bardzo obawiałem się tego meczu i jak widać obawy były słuszne. Finowie to niewygodny, szybko grający zespół, który przysporzył nam sporo problemów. Mieliśmy trudności w przyjęciu ich zagrywki flotem i w przeciwieństwie do rywali – popełnialiśmy sporo błędów. Najważniejsze jednak, że udało nam się wygrać i cieszymy się z tego zwycięstwa – powiedział po meczu  trener polskich kadetów, Maciej Zendeł.

Maciej Zendeł podkreślił, że jego zawodnicy borykają się na turnieju z problemami zdrowotnymi, a konkretniej z grypą żołądkową. – Nasi lekarze robili, co mogli, żeby chłopcy wyszli dziś na boisko. Część zawodników grała jednak z gorączką, więc należą się im słowa uznania.

W sobotę biało-czerwoni, w bardzo ważnym pojedynku zmierzą się z ekipą Włoch. – Wiadomo, że Włosi to zawsze Włosi, więc na pewno nie będzie to łatwy mecz. Nie chcę wysnuwać żadnych wniosków, ale mimo wszystko uważam, że będzie dobrze… – stwierdził szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Polska – Finlandia 3:2
(25:21, 15:25, 25:21, 16:25, 15:8)

Rumunia – Włochy 0:3
(17:25, 17:25, 25:27)