Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > El. do ME kadetek: Drugie zwycięstwo Polek w Kienbaum

El. do ME kadetek: Drugie zwycięstwo Polek w Kienbaum

Reprezentacja Polski kadetek, która w niemieckim Kienbaum walczy o awans do mistrzostw Europy, odniosła dziś drugie zwycięstwo. Podopieczne trenera Andrzeja Pecia pewnie wygrały 3:0 z Bułgarią i wciąż są niepokonane. Jutro trudny mecz z Rosją.

Polki przystąpiły do drugiego spotkania eliminacji z postanowieniem zwycięstwa. Bułgarki przegrały bowiem oba mecze turnieju, podopieczne trenera Pecia zaczęły zaś od wygranej z Francją. Pierwszy set rozpoczął się bardzo dobrze dla reprezentantek Polski. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 8:2. W dalszej fazie seta tylko powiększały przewagę i w pełni kontrolowały przebieg gry. Ostatecznie wygrały 25:14.

Druga partia z początku wyglądała nieco inaczej. Bułgarki dotrzymywały kroku biało-czerwonym, udało im się nawet wyjść na prowadzenie 8:7. Do drugiej przerwy technicznej wszystko wróciło jednak do normy. Polki odskoczyły na cztery oczka i spokojnie doprowadziły do wygranej 25:20. Trzeci set był już tylko formalnością. Reprezentantki Polski błyskawicznie osiągnęły czteropunktowe prowadzenie, które z czasem powiększały. W końcówce mogły pozwolić sobie na grę punkt za punkt, która i tak dała im pewne zwycięstwo. 25:17 w trzecim secie i 3:0 w całym spotkaniu.

Polska – Bułgaria 3:0
(25:14, 25:20, 25:17)

Polska: Tobiasz, Flakus, Chojnacka, Lipiec, Głaz, Wójcik, Kuziak (libero)

Rosja – Niemcy 0:3
(14:25, 19:25, 26:28)