Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Czy akademiczki zdobędą kolejne punkty w PlusLidze Kobiet?

Czy akademiczki zdobędą kolejne punkty w PlusLidze Kobiet?

fot. archiwum

W sobotę, po prawie dwutygodniowej przerwie, siatkarki AZS Białystok zagrają z zespołem KPSK Stal Mielec. Drużyna prowadzona przez Adama Grabowskiego po pięciu kolejkach zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem sześciu punktów.

W diametralnie innej sytuacji są podopieczne Wiesława Czai, które przed tym spotkaniem plasują się na dziewiątej pozycji w PlusLidze Kobiet. W zespole akademiczek z kontuzją boryka się Joanna Szeszko, która podczas jednego ze sparingów z drugoligową Legionovią Legionowo nabawiła się kontuzji łękotki. Zawodniczka będzie musiała poddać się zabiegowi operacyjnemu, po którym czeka ją niezbędna rehabilitacja. Jeżeli kapitan zespołu z Podlasia podda się zabiegowi oczyszczenia kolana do treningów będzie mogła powrócić już po sześciu tygodniach. Pesymistyczna wersja jest taka, że siatkarka nie pojawi się na parkietach PlusLigi Kobiet do końca rozgrywek.

Siatkarki z Białegostoku pierwszych spotkań w sezonie nie mogą zaliczyć do udanych ponieważ przegrały pierwsze trzy mecze. W czwartej kolejce spotkań pokonały na wyjeździe zespół beniaminka z Rumi. Na uwagę zasługuje fakt, że zawodniczki z Białegostoku po fatalnym początku sezonu w Łodzi w każdym kolejnym meczu spisywały się co raz lepiej, potrafiły ugrać seta z Centrostalem Bydgoszcz, a z naszpikowanym gwiazdami Treflem Sopot toczyły wyrównany bój przegrywając końcówki.

Czy w meczu ze Stalą Mielec siatkarki AZS-u Białystok pójdą za ciosem i dopiszą kolejne punkty na swoim koncie w tabeli PlusLigi Kobiet? Początek tego spotkania zaplanowano w sobotę na godzinę 17:00.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved