Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Nowa drużyna w Międzyrzeczu

Nowa drużyna w Międzyrzeczu

fot. archiwum

Życie nie znosi pustki nic więc dziwnego, że w mieście od kilkunastu lat przyzwyczajonym do siatkówki na centralnym poziomie, błyskawicznie powstał nowy zespół. Jeszcze zanim rozbrzmiały echa rezygnacji Orła z rozgrywek I ligi, zaczęła formować się nowa drużyna.

Wielokrotnie w siatkarskim światku Międzyrzecza dało się słyszeć głosy, że może lepiej byłoby grać w niższej lidze, ale za to z udziałem większej ilości miejscowych zawodników. Na zapleczu ekstraklasy było to niemożliwe, ale pomysł podchwycił były działacz Orła a obecnie dyrektor Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku Dariusz Stafyniak.

Czas na ukonstytuowanie się nowego siatkarskiego życia był odpowiedni bo coraz głośniej mówiono o końcu pierwszoligowej drużyny. Choć „nowe" jest ono tylko z nazwy bo w szeregach drużyny MOSiW Międzyrzecz znalazło się wielu graczy, którzy są już znani miejscowej publiczności z występów w różnych drużynach Orła, nigdy wcześniej nie widziano ich jednak razem na boisku.

W założeniu z nowym zespole mają grać tylko międzyrzeczanie – mówi pomysłodawca i jednocześnie kapitan trzecioligowej drużyny.Drużyna MOSiW to mieszanka doświadczenia i młodości. Najbardziej doświadczonym zawodnikiem jest Wojciech Rędziak, niedawny trener juniorów Orła i jeden z siatkarzy, który lata temu wprowadził po raz pierwszy międzyrzecką drużynę do II ligi. Ex drugoligowców Orła jest więcej. Marcin Karbowiak, Andrzej Barański Dominik Sroga czy Jakub Janowiak to gracze, których kilka sezonów temu oklaskiwali drugoligowi kibice w całym regionie. W nowej drużynie znalazło się też kilku byłych (Michał Andrusiów, Krzysztof Czyż i Kamil Kownacki) oraz jeden obecny junior Orła (Łukasz Kaczorek) . Stawkę uzupełnia jeden zawodnik bez przeszłości ligowej (Rafał Napierała) , ale kto wie może debiut po „trzydziestce" będzie strzałem w dziesiątkę.

Wszystko to pod wodzą charyzmatycznego trenera Pawła Raczyńskiego, który kilkakrotnie prowadził pierwszą drużynę Orła po czym przeniósł się do Sulechowa, gdzie z tamtejszym Orionem był bliski awansu do I ligi, a teraz zdecydował się poprowadzić siatkarzy MOSiW.

Międzyrzeccy trzecioligowcy zaczęli zmagania od drugiej kolejki bieżącego sezonu, w której pokonali we własnej hali Volley Gubin 3:0. Pierwszy mecz z powodu kontuzji gospodarze rozegrali w zaledwie ośmioosobowym składzie a mimo to nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali. Ciężko ocenić jak spiszą się na dystansie całego sezonu, ale jeśli wytrzymają go kondycyjnie to ich potencjał powinien pozwolić na zajęcie miejsca w górnej części tabeli, a kto wie może nawet pokuszą się o walkę o awans na wyższy szczebel.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved