Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ljubo Travica: Wiem, że rewanż będzie trudniejszy

Ljubo Travica: Wiem, że rewanż będzie trudniejszy

fot. archiwum

Wczoraj siatkarze rzeszowskiej Resovii pod wodzą trenera Ljubo Travicy po raz kolejny na swoim koncie zapisali zwycięstwo w Pucharze CEV. Na konferencji po spotkaniu z niemieckim evivo Duren wypowiedzieli się trenerzy oraz kapitanowie obu zespołów.

Christian Dunnes (kapitan evivo Duren): – Jest nam bardzo przykro przede wszystkim z tego powodu, że tak źle zagraliśmy. Na taką grę nie ma żadnego wytłumaczenia. Jedyne co mogę powiedzieć, to że jesteśmy w złej sytuacji kadrowej. Przede wszystkim Stefan Hubner, który jest naszym czołowym graczem nie mógł tutaj przyjechać, razem z nami. Zabrakło również Holendra – Oliemana. Jednak największym naszym problemem jest strata pierwszego rozgrywającego. Mogę obiecać, że w meczu rewanżowym zagramy o wiele lepiej. Zobaczycie inną drużynę. Dla nas sprzyjający jest obecny system rozgrywek, bowiem wystarczy, że wygramy cztery sety i znajdziemy się w kolejnej rundzie. Nie jest ważne w jakim rozmiarze przegraliśmy w dzisiejszym meczu – za tydzień mocno postawimy się naszym rywalom.

Tomasz Józefacki (kapitan Asseco Resovii Rzeszów): – Cieszymy się ze zwycięstwa i przede wszystkim z tego, że wygraliśmy w trzech setach, bo wiemy, że czeka nas teraz trudny okres w tym najbliższym czasie, czy to w lidze, czy w pucharach. Dobrze, że udało nam się utrzymać w tym meczu koncentrację i podejść do niego na poważnie. Zdawaliśmy sobie również sprawę, że przeciwnik przyjedzie nie w pełnym składzie, osłabiony brakiem podstawowych zawodników. Nie było dzisiaj żadnej „wpadki", ale jesteśmy świadomi, że za tydzień może być całkiem inny mecz i będziemy się musieli bardzo postarać, aby zwyciężyć.

Sven Anton (trener evivo Duren): – Nie mam dziś za wiele do powiedzenia po tym meczu. Zagraliśmy bardzo źle za co przepraszam. Mam nadzieję, że za tydzień pokażemy lepszą grę. Będziemy więcej trenować, żeby to wyglądało lepiej niż dzisiaj.Ljubo Travica (trener Asseco Resovii Rzeszów): – Tak jak wspomniał Tomek, wiedzieliśmy że zespół z Niemiec przyjedzie znacznie osłabiony, dlatego przyznam, że trenowaliśmy nieco inaczej. Nie przygotowywaliśmy się jakoś szczególnie do tego spotkania, bardziej myśleliśmy już o następnych meczach. To nie jest mój nawyk, ale sytuacja poniekąd tego wymagała. Czeka nas teraz trudny okres. Zawodnicy to rozumieją. Cieszę się, że wygraliśmy dzisiaj w trzech setach i już myślimy o kolejnym spotkaniu. Wiemy, że rewanż będzie trudniejszy, ale będziemy na to przygotowani.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved