Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Katarzyna Lubera: W każdym spotkaniu walczymy o zwycięstwo

Katarzyna Lubera: W każdym spotkaniu walczymy o zwycięstwo

fot. archiwum

W każdym meczu zdobywam nowe doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości - uważa Katarzyna Lubera, atakująca Zawiszy Sulechów. O turnieju w Poznaniu oraz o formie lubuskiego zespołu opowiada siatkarka drugoligowej drużyny.

Twoja drużyna rozegrała pod koniec grudnia turniej w Poznaniu. Zajęła w nim czwarte miejsce. Jak podsumujesz te zawody?

Katarzyna Lubera: – Pojechałyśmy do Poznania z zamiarem osiągnięcia tam jak najlepszego wyniku. O końcowych rezultatach tego turnieju zadecydowały małe punkty. Wszystkie obecne tam drużyny prezentowały bardzo wyrównany poziom gry, co potwierdza fakt, że żaden mecz nie zakończył się wynikiem 3:0. Uważam, że każdy zespół biorący udział w tym turnieju miał szansę na zwycięstwo w nim.

W ostatnich ligowych spotkaniach z Aleksandrowem i Policami poniosłyście porażki.– W każdym spotkaniu walczymy o zwycięstwo i dajemy z siebie wszystko. Jednak jest to tylko sport. Drużyny są na tyle wyrównane, że każdy może wygrać z każdym. Z mojej strony mogę obiecać, że kolejne mecze zagramy z równie dużym zaangażowaniem oraz sportową agresją i oczywiście powalczymy o zwycięstwa.

W przegranych spotkaniach zarówno tych w poznańskim turnieju jak i w ligowych o waszych porażkach decyduje duża liczba błędów własnych. Z czego to wynika?

– Tak to prawda. W naszych ostatnich spotkaniach pojawiło się zdecydowanie za dużo błędów własnych. Myślę, że nie wynikają one z braku naszych umiejętności lecz z tego, że w ostatnich pojedynkach nie zaprezentowałyśmy zespołowej gry. W tych spotkaniach brakowało również konsekwencji na boisku.

Ze względu na to, że ligowy mecz rozegracie dopiero w połowie stycznia, to macie teraz czas na spokojny trening. Jakie elementy siatkarskiego rzemiosła wymagają jeszcze poprawy w kontekście kolejnych pojedynków ligowych?

– Uważam, że znacznie więcej uwagi powinnyśmy poświęcić przyjęciu zagrywki, bo od tego jak dograna jest piłka zależy dalsza część akcji. Musimy również poprawić naszą zagrywkę, aby jak najbardziej utrudnić rozegranie akcji przeciwnikowi. Kolejnym ważnym elementem wymagającym poprawy jest nasz blok.

Przed twoim zespołem ligowe spotkanie z Budowlanymi Toruń. W meczu rozegranym w Sulechowie zwyciężyłyście. Jak należy zagrać w Toruniu by powalczyć o cenne punkty?

– Jeśli chcemy wygrać ten mecz to przede wszystkim musimy zagrać konsekwentnie całym zespołem. Musimy wyjść na boisko pełne woli walki i maksymalnie skoncentrowane.

Jesteś najmłodszą zawodniczką w sulechowskim zespole. Kilka ostatnich spotkań rozegrałaś w podstawowym składzie. Jak radzisz sobie z presją?

– Z meczu na mecz coraz pewniej czuję się na boisku. Choć nie wszystko jest jeszcze tak jak być powinno, to staram się koncentrować na każdej kolejnej akcji. Nie myślę o tym co dzieje się na trybunach. W każdym pojedynku zdobywam nowe, cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. W przypadku jakiegokolwiek popełnionego błędu na boisku mogę liczyć na pomoc i wsparcie moich koleżanek z drużyny.

Dziękuję za rozmowę.

– Dziękuję.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved