Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > El. do ME kadetek: Polki rozpoczęły od zwycięstwa z Francją

El. do ME kadetek: Polki rozpoczęły od zwycięstwa z Francją

Udanie rozpoczęły turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy podopieczne Andrzeja Pecia. Polskie kadetki w niemieckim Kienbaum pokonały swoje rówieśniczki z Francji 3:1. W piątek nasze siatkarki zmierzą się z reprezentacją Bułgarii.

W pierwszym secie Polska odniosła pewne zwycięstwo, prowadząc m.in. 6:4 i 16:9. W drugiej partii Francuzki uzyskały kilka punktów przewagi. Prowadzenie wynosiło już 16:7 i nastąpiła gwałtowna zmiana obrazu gry na boisku. Podopieczne trenera Andrzeja Pecia utrudniły zagrywkę, zaczął funkcjonować blok i skuteczny był atak. Polskie kadetki objęły prowadzenie 21:20 i pewnie wygrały końcówkę.

Na początku trzeciego seta Polki znowu zanotowały straty – 3:8, 10:16. Tym razem nie było jakiejkolwiek odmiany i rywalki spokojnie zwyciężyły. W czwartym secie było dużo walki. Polska od połowy partii prowadziła dwoma-trzema punktami.

Polska – Francja 3:1
(25:16, 25:22, 14:25, 25:22)

Polska: Tobiasz, Flakus, Chojnacka, Lipiec, Głaz, Wójcik, Kuziak (libero) oraz Grajber i Korabiec

W pozostałych meczach turnieju w Niemczech, który rozpoczął się w środę, padły następujące wyniki:

5. Francja 2 0 pkt. 1:6

Awans do finałów ME kadetek uzyskają dwa najlepsze zespoły.

W turnieju w Estonii, w którym udział bierze reprezentacja Polski kadetów, podopieczni trenera Zendeła mieli dziś wolny dzień. W dzisiejszych spotkaniach Finlandia pokonała 3:0 Rumunię, a Włosi wygrali również bez straty seta z Estonią

Finlandia – Rumunia 3:0
(25:13, 25:15, 25:23)
Włochy – Estonia 3:0
(30:28, 25:19, 25:12)