Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Andrej Żekow w lidze tureckiej

Andrej Żekow w lidze tureckiej

fot. archiwum

Andrej Żekow tuż przed Nowym Rokiem rozstał się z ekipą Olympiakosu Pireus. Przyczyną jego odejścia były problemy finansowe greckiego klubu i niewypłacalność kontraktów. Reprezentant Bułgarii niedługo jednak pozostał bezrobotny.

Kilka dni temu Żekow otrzymał ofertę gry w tureckiej drużynie – Galatasaray Stambuł – którą natychmiast przyjął. Co na temat całej zaistniałej sytuacji ma do powiedzenia sam zainteresowany?

Mógłbyś powiedzieć co dzieję się z Olympiakosem?

Andrej Żekow: – W całej Grecji, w tym także w Pireusie, sytuacja jest bardzo poważna. Jestem profesjonalistą i gram w siatkówkę po to by zwyciężać, dlatego także znalazłem się w Olypiakosie, ale kiedy sytuacja zaczęła się pogarszać postanowiłem zrezygnować.Czy klub uregulował wszystkie zaległości finansowe?

– Nie, żadne pieniądze nie zostały mi wypłacone. Mieszkam poza ojczyzną, w obcym kraju, i w pewnym momencie doszło do tego, że za wszystko musiałem płacić z własnej kieszeni.

Jakie są teraz twoje plany na najbliższą przyszłość?

– Wyjeżdżam do Turcji, do mojego nowego klubu – Galatasaray Stambuł. Chciałem wrócić do Bułgarii, ale turecka drużyna zaproponowała mi bardzo dobre warunki, które postanowiłem przyjąć. Nie odchodzę jednak z Pireusu ponieważ otrzymałem ofertę z Turcji. Propozycja gry dla Galatasaray przyszła, kiedy już zakończyłem swoją przygodę z Olympiakosem.

Czyli negocjowałeś już umowę z jakimś bułgarskim klubem?

– Nie, nie negocjowałem. Nigdy nie miałem tego w planach.

Jakie są szczegóły dotyczące twojego kontraktu z Galatasaray?

– To była trzecia propozycja gry w Galatasaray jaką od nich otrzymałem, z pierwszej zrezygnowałem ze względu na mój kontrakt z Patronem, z drugiej, ponieważ chciałem zasilić szeregi Olympiakosu, ale tę trzecią już zaakceptowałem. Pozostanę w Stambule do końca sezonu, oczywiście istnieje możliwość przedłużenia kontraktu jeśli obie strony będą zadowolone ze współpracy.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved