Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Smutny koniec Orła Międzyrzecz

Smutny koniec Orła Międzyrzecz

fot. archiwum

Jak informowaliśmy już wczoraj, zespół Orła Międzyrzecz został wycofany z rozgrywek I ligi. To jednak nie koniec problemów działaczy Orła. Klubem i jego finansami zainteresowała się prokuratura po audycie przeprowadzonym przez władze miasta.

Nasze problemy zaczęły się w 2009 roku, gdy Tadeusz Dubicki przestał być burmistrzem Międzyrzecza – mówi prezes Orła, Andrzej Kaczmarek.Mieliśmy wtedy dostać 400 tys. zł z nadwyżki budżetowej, lecz nigdy nie zobaczyliśmy tych pieniędzy. Sezon 2010-2011 zaczęliśmy dzięki 60 tys. zł, wpłaconym przez prywatnego sponsora. Teraz stanęliśmy pod ścianą. Z 600 tys. zł tegorocznej dotacji otrzymaliśmy tylko 450 tys. Spłaciliśmy część zaległych zobowiązań, ale na bieżącą działalność już nam nie starczyło. Nie pojechaliśmy na ostatni w starym roku mecz do Suwałk, a treningi przerwaliśmy jeszcze przed świętami. W nowym roku postanowiliśmy ich nie wznawiać, by nie powiększać zadłużenia – dodaje Kaczmarek.

Prezes międzyrzeckiego klubu twierdzi, że nie otrzymał ostatniej raty wsparcia od Urzędu Miasta i Gminy. Chodzi o 150 tys. zł, które mimo długów być może pozwoliłyby dokończyć rozgrywki. – Roczne koszty utrzymania pierwszoligowego zespołu wynoszą od 600 do 800 tys. zł. Ze 100 tys. od gminy i najwyżej 100 tys. od naszych sponsorów nie mamy szans na przetrwanie – wylicza prezes.

Dotarły do nas sygnały o nieprawidłowościach w Orle, więc jeszcze przed Bożym Narodzeniem zarządziliśmy w nim audyt – informuje zastępca burmistrza Międzyrzecza, Leszek Rybka.Nie dobiegł on jeszcze końca, ale mamy już pierwsze wnioski. Kontrolerzy mówią o formalno-prawnych błędach w dostarczonych przez klub rachunkach. A prokuratura powiadomiła nas w poniedziałek, że postawiła prezesowi Kaczmarkowi zarzuty, dotyczące fałszowania dokumentów. To nieprawda, że nie dysponujemy 150 tys. zł na pełne wywiązanie się z ubiegłorocznych zobowiązań. Pieniądze leżą na naszym koncie. Rzecz w tym, że burmistrz Dubicki nie chce i nie może sobie pozwolić nawet na cień wątpliwości, dotyczących finansowanych przez gminę organizacji.Więcej w Gazecie Lubuskiej

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved