Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paweł Kołek: Stal to mieszanka doświadczenia i młodości

Paweł Kołek: Stal to mieszanka doświadczenia i młodości

fot. archiwum

- Wszyscy skazywali nas na porażki z Dąbrową Górniczą i Organiką Łódź, a jednak dzięki ciężkim treningom i dobrej grze całego zespołu udało się te zespoły pokonać - mówi Paweł Kołek, scout mieleckiej Stali. - Chcemy zająć miejsce gwarantujące play-off.

W tym sezonie liga jest wyrównana, kto jest zatem faworytem z perspektywy tych kilku spotkań do mistrzowskiego tytułu?

Paweł Kołek: Zgadza się, liga jest naprawdę wyrównana. Jest kilka zespołów, które mogą walczyć o ten tytuł. Atom Trefl Sopot, Muszynianka Muszyna, BKS Bielsko-Biała. Myślę, że między tymi zespołami zostały rozdzielone medale jeszcze przed sezonem, choć wiele namieszać mogą Organika Łódź jak również Dąbrowa Górnicza. W tym roku każdy może wygrać z każdym.

A na co w tym sezonie stać Stal Mielec?Przed sezonem zespół Stali znacząco zmienił skład. Jest on bardzo wyrównany, prowadzi go trener Adam Grabowski. Są w nim zawodniczki doświadczone jak i bardzo młode, które mogą bardzo wiele się nauczyć od bardziej doświadczonych koleżanek. Jest to mieszanka doświadczenia i młodości. Naszym założeniem jest zdobywać kolejne sety, punkty i piąć się jak najwyżej w tabeli, aby po II rundzie zająć bezpieczne miejsce gwarantujące udział w play-off.

Stal w czterech meczach zdobyła 6 punktów. Twoim zdaniem taki wynik na początku sezonu jest dobry?

Tak, początek sezonu mamy udany. Wszyscy skazywali nas na porażki z Dąbrową Górniczą i Organiką Łódź, a jednak dzięki ciężkim treningom i dobrej grze całego zespołu udało się te zespoły pokonać. Szkoda naprawdę przegranego meczu z Centrostalem Bydgoszcz, bo była w nim szansa na zdobycie punktów.

Latem do PlusLigi Kobiet przeszły bardzo uznane nazwiska z lig zagranicznych. Twoim zdaniem to będzie trwała tendencja, tak jak w przypadku panów, czy też „akcja" jednorazowa?

Liga dzięki tym transferom robi się bardziej atrakcyjniejsza i medialna. Miejmy nadzieję że ta tendencja się utrzyma a liga będzie naprawdę bardzo ciekawa i przyciągnie coraz większe rzesze kibiców.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved