Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Łukasz Zugaj: Wierzymy w sukces, jestem optymistą

Łukasz Zugaj: Wierzymy w sukces, jestem optymistą

fot. archiwum

- Będzie to niezwykle ważny mecz, bo każdy chce udanie rozpocząć turniej. Nasza dyspozycja tak fizyczna, jak i psychiczna jest rewelacyjna - mówi rozgrywający reprezentacji Polski kadetów, Łukasz Zugaj, przed pierwszym meczem kwalifikacji do ME.

Oprócz Łukasza Zugaja w kadrze kadetów na turniej eliminacyjny do ME rozgrywany w Estonii znalazło się jeszcze trzech zawodników Czarnych Radom. – Czterech zawodników z Czarnych w kadrze na ten turniej to wielkie wyróżnienie dla klubu, miasta i osobiście dla każdego z nas. Mam nadzieję, że nie damy plamy. Chcemy uzyskać awans i zrobimy wszystko, by tak się stało – powiedział "Gazecie" rozgrywający radomskiego klubu i reprezentacji kadetów Łukasz Zugaj.

Pierwszy mecz turnieju kwalifikacyjnego nasi młodzi siatkarze rozegrają dzisiaj z Rumunią. – Będzie to niezwykle ważny mecz, bo każdy chce udanie rozpocząć turniej. Jestem optymistą. Nasza dyspozycja tak fizyczna, jak i psychiczna jest rewelacyjna. Wierzymy w sukces i z takim nastawieniem podejdziemy do każdego meczu – twierdzi Zugaj. Po – miejmy nadzieję – zwycięskiej konfrontacji z Rumunami Polacy będą mieli dzień przerwy. W kolejnych spotkaniach zmierzą się odpowiednio z Finlandią, Włochami i gospodarzami – Estonią. Dwie najlepsze ekipy wywalczą promocję na mistrzostwa w Turcji. – Sumiennie trenowaliśmy i uważam, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do występu. Niedawne sparingi, które rozgrywaliśmy w Bułgarii i Czechach, to jeszcze nie było to. Teraz z dyspozycją z pewnością jest znacznie lepiej. Ostatnie dni przed wylotem do Parnu spędziliśmy na zgrupowaniu w Spale. Nasze szanse na awans oceniam jako duże. Wszystkie zespoły są w naszym zasięgu. Najtrudniej powinno być w meczu z Włochami, ale nie stoimy na straconej pozycji – zakończył Zugaj.

Więcej w radomskiej Gazecie Wyborczejźródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved