Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Sudety już nie zagrają

II liga: Sudety już nie zagrają

fot. archiwum

Potwierdziły się informacje o wycofaniu klubu MKS Sudety Kamienna Góra z rozgrywek II ligi. Pomimo ogromnych starań, nie udało się zażegnać problemów finansowych, drużyna nie przetrwała i wraz z nowym rokiem żegna się z rozgrywkami.

Drużyna MKS Sudety od 2002 roku występowała w III lidze zajmując miejsca w środkowej części tabeli. W sezonie 2005/2006 uzyskała awans do II ligi, gdzie po roku walki o utrzymanie, rozpoczęła starania o awans do I ligi, trwające, niestety bez rezultatu, przez trzy kolejne sezony.

W ostatnich latach Sudety były najlepszym męskim zespołem siatkarskim na Dolnym Śląsku, plasowały się w pierwszej czwórce swojej grupy i walczyły o awans do I ligi. W ostatnim sezonie, mimo skromnych finansów, kamiennogórzanie byli o krok od awansu. Kiedy to się nie udało, można było usłyszeć głosy o niepewnej przyszłości klubu. Ze względu na problemy z budżetem i zmianę priorytetów (zaplanowano utrzymanie w II lidze), Sudety opuściła większość zawodników, w tym związani z klubem od kilku lat Maciej Zając (obecnie Stal AZS Nysa) i Marcin Ciesielski. Szybko dało się odczuć brak klasowych zawodników – w 11 rozegranych kolejkach kamiennogórzanie zdobyli 10 punktów i plasowali się na 8. miejscu tabeli. Wierzono, że mimo ogromnych trudności, uda się grać do końca sezonu i utrzymać się w II lidze, jednak wraz z nadejściem nowego roku, zarząd klubu postanowił zakończyć trwającą od kilku miesięcy agonię drużyny i zadecydował o wycofaniu Sudetów z rozgrywek. Do „przetrwania" zabrakło ok. 15-20 tys. złotych.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek, utrzymane zostaną wyniki I rundy, wyniki rundy rewanżowej zostaną anulowane.Na pożegnanie, podczas ostatniego treningu, który odbył się we wtorek (4. stycznia), zawodnicy MKS Sudety rozegrali mecz z przedstawicielami Klubu Kibica. Chcieli w ten sposób podkreślić, jak ważną rolę w życiu drużyny, przez wszystkie lata jej istnienia, pełnili fani. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved