Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zespoły wycofują się z rozgrywek I i II ligi

Zespoły wycofują się z rozgrywek I i II ligi

fot. archiwum

Nowy rok rozpoczął się od wycofania się Orła Międzyrzecz z rozgrywek I ligi mężczyzn. W ślady międzyrzeczan poszedł drugoligowy zespół Kosetu Grudziądz. Dziś dołączyła do nich drużyna Sudetów Kamienna Góra.

O problemach Orła Międzyrzecz pisaliśmy już od dłuższego czasu. Już na meczu ze Stalą Nysa głośno mówiło się o tym, że będzie to ostatni mecz zespołu w rozgrywkach I ligi. Na kolejne spotkanie do Suwałk międzyrzeczanie nie pojechali, choć oficjalnie tłumaczyli się chorobą zawodników. Do PZPS dotarło już oficjalne pismo z klubu wycofujące zespół z rozgrywek.

Podobnie sytuacja wygląda w Grudziądzu. Zajmujący 9. miejsce w grupie 1 II ligi mężczyzn zespół został wycofany z rozgrywek. – Zgodnie z regulaminem wyniki z I rundy zostaną utrzymane, a wyniki wszystkich spotkań tych zespołów z II rundy zostaną anulowane – mówi nam Angelika Miś z Wydziału Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Okazuje się, że to nie koniec wycofań i bałaganu w II lidze. Lokalne media zapowiadają, że do kolejnych spotkań nie przystąpi również zespół Sudetów Kamienna Góra (8. miejsce w gr. II). Powodem są kłopoty finansowe, co potwierdziła informacja na klubowej stronie internetowej – Sudety wycofują się z rozgrywek.W ubiegłym sezonie z rozgrywek wycofała się Burza Wrocław. Niestety, mimo procesu licencyjnego nadal nie wszystkie kluby są w stanie znieść ciężar obciążeń finansowych, jakie niesie ze sobą gra w lidze centralnej. Rosnące koszty (wzrost stawek sędziowskich, kosztów wyjazdów), brak sponsorów oraz konieczność finansowania sędziów głównych (kwalifikatorów) zrzucona przez PZPS na kluby spowodowały, że walka o ligowe punkty stała się przywilejem najbogatszych. Obecna sytuacja doprowadziła do powstania finansowych krezusów zrzeszonych w profesjonalnej lidze i całej reszty, która raz lepiej, raz gorzej, a coraz częściej wcale nie może związać końca z końcem. Czy taka droga prowadzi do rozwoju dyscypliny w kraju, czy też pogrzebie ją szybciej niż nam się wydaje?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved