Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wielka siatkówka w małym mieście – Pamapol Wieluń od kuchni

Wielka siatkówka w małym mieście – Pamapol Wieluń od kuchni

fot. archiwum

Jak wygląda siatkówka w małym mieście, jak gra się z nestorem ligi pod wodzą egzotycznego trenera oraz jak ważne są w siatkówce pieniądze. Odpowiedzi na te pytania szukała ekipa Lookr.tv w kolejnym odcinku ligowego cyklu, poświęconemu Pamapolowi Wieluń.

Drużyna Siatkarza Wieluń jest prawdziwą mieszanką kulturową. W zespole grają Argentyńczyk, reprezentanci Ukrainy i Białorusi, a na czele tej grupy stoi japoński trener Shuichi Mizuno. Jak przebiega komunikacja ze szkoleniowcem? – Pracuje nam się znakomicie. Uczy nas pojedynczych słów, sam przyswaja też zwroty w języku polskim – mówi ze śmiechem Bartłomiej Matejczyk. Ważną rolę pełni fizjoterapeutka Benita Gabor, jedyna kobieta w zespole. Zapewnia, że świetnie radzi sobie z siatkarzami. – Mam na nich swoje sposoby – dodaje.

Wieluń, jako miasto, jest oddany swojej drużynie. Hala podczas meczów niemal zawsze jest pełna. Drużynę wspierają lokalni sponsorzy. Mimo braku wielkiego budżetu klub stawia sobie za cel miejsce w pierwszej szóstce tabeli. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami wideo.źródło: Lookr.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved