Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Siatkarskie hity w Spodku – Memoriał kolejny?

Siatkarskie hity w Spodku – Memoriał kolejny?

fot. archiwum

Wiele wskazuje na to, że Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozegrany zostanie w katowickim Spodku. Bardzo możliwe, że w nadchodzącym roku Spodek gościć będzie więcej drużyn z najwyższej półki, nie tylko podczas tego Memoriału.

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera przez lata związany był z Olsztynem. Chociaż z roku na rok ranga turnieju rosła, organizatorzy zmuszeni byli do przeniesienia rozgrywek do innych miast. Dwa lata temu memoriał zagościł w Łodzi, a w zeszłym roku w Bydgoszcz. Wiele wskazuje na to, że w tym roku impreza  ta odbędzie się w katowicki Spodku. „Mekka polskiej siatkówki", jak nazywają Spodek kibice, gościć będzie ekipy przygotowujące się do mistrzostw Europy. Dla wielu drużyn będzie to generalny sprawdzian przed tym turniejem. Tym samym kibice mogą spodziewać się silnej obsady. Najprawdopodobniej, obok reprezentacji Polski, w memoriale wystąpią także Rosjanie, Włosi i Czesi.

Bardzo ciekawie pod względem sportowym zapowiada się także Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej. W trzecim już turnieju poświęconym polskiej siatkarce, zagrają prawdopodobnie ekipy Brazylii, Kuby i Rosji.

To jednak nie koniec. Bardzo prawdopodobne, że w Spodku reprezentacja Polski w ramach Ligi Światowej zmierzy się nie z Portoryko, ale z Brazylią.Jeżeli działaczom udałoby się ściągnąć do Spodka chociaż połowę z tych drużyn, na polskich kibiców, a w szczególności tych ze Śląska i okolic, czekało by wiele spotkań na najwyższym poziomie.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved