Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mirosław Zawieracz: Stawka drużyn I ligi jest bardzo mocna

Mirosław Zawieracz: Stawka drużyn I ligi jest bardzo mocna

fot. archiwum

- Oczywiście eksponowana pozycja cieszy wszystkich w klubie, ale do końca jest jeszcze daleko. Poziom I ligi w ostatnich 2-3 latach mocno podniósł się - mówi trener siatkarek PTPS Piła, Mirosław Zawieracz. Jego zespół znajduje się na 1. miejscu w tabeli I ligi kobiet.

Do drużyn z naszego szczebla rywalizacji trafiły zawodniczki, które mają za sobą długie lata występów w ekstraklasie. Z tej klasy siatkarek u siebie mamy Archangielską, Kosmatkę oraz Wysocką. Stawka drużyn I ligi jest bardzo mocna i poza Spartą Warszawa każdy może wygrać z każdym – mówi trener Mirosław Zawieracz.

Przed rozpoczęciem tego sezonu klub z Piły odstąpił swoje miejsce w PlusLidze Kobiet Treflowi Sopot. – Oczywiście naszym celem jest powrót do ekstraklasy. Doskonale wiem jak miejscowi kibice mocno kochają siatkówkę. Mecze cieszą się dalej zainteresowaniem pilskich fanów, choć oczywiście nie takim jak w czasach gdy Nafta czy Farmutil walczyły o mistrzostwo kraju. Odbywały się przecież tutaj mecze Ligi Mistrzyń, a przed kilkoma laty rozegrano kwalifikacje do Grand Prix. Bałem się, że gdy zespół znalazł w I lidze, to zainteresowanie mocno spadnie. Tak się nie stało i choćby z tego powodu coś od nas należy się kibicom w Pile. Jest dla kogo grać – powiedział Mirosław Zawieracz.

Trener Zawieracz przypomina, że w najbliższej kolejce PTPS Piła jedzie na mecz do Ostrowca Świętokrzyskiego. – Wygrali z nami w Pile więc choćby z tego względu będziemy chcieli zrewanżować się. Przeciwnik jest trudny i tak zostanie do końca. Nam umiejętności i serca do walki nie brakuje. Chcemy wrócić do PlusLigi Kobiet – zakończył Mirosław Zawieracz.Autor: Eugeniusz Andrejuk – pzps.pl

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved