Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Kolejna porażka łodzianek

LM: Kolejna porażka łodzianek

Bardzo gościnne okazały się być siatkarki łódzkiej drużyny, pozwalając RC Cannes na odniesienie łatwego zwycięstwa w trzech setach. Podopieczne trenera Wiesława Popika jedynie w drugiej partii zdołały postawić przeciwniczkom trudne warunki.

Pomimo różnicy klas, jaka dzieliła oba zespoły, łodzianki zdecydowanie lepiej prezentowały się w pierwszych akcjach meczu. Był to jednak jedyny moment w secie, kiedy były na prowadzeniu, ponieważ po zepsutej zagrywce Katarzyny Brydy przy stanie 10:11 zespół Wiesława Popika musiał uznać wyższość rywalek. W połowie seta drużyna gospodyń odskoczyła na pięć oczek, do czego przyczyniło się słabe przyjęcie Budowlanych oraz popełniane przez nie błędy własne. W końcówce seta łódzkie siatkarki wciąż nie unikały pomyłek, w związku z czym wysoko przegrały zdobywając w tej części meczu tylko 18 punktów.

Początek drugiej partii wyglądał bliźniaczo podobnie do tego z premierowej odsłony, jednak w kolejnych akcjach widowisko nie było już takie jednostronne. Po długiej wymianie i bardzo dobrym ataku zawodniczki RC Cannes z piłki sytuacyjnej francuski zespół wygrywał 10:7, co skłoniło Wiesława Popika do wzięcia czasu dla swojego zespołu. Od tego momentu łodzianki stopniowo odrabiały straty, a pomogła w tym punktowa zagrywka Katarzyny Zaroślińskiej, skuteczne ataki oraz przeciwniczki, ponieważ tym razem to one popełniały więcej błędów. Kibice szczególnie ożywili się na trybunach, kiedy zdobywczynie Pucharu Polski wygrały długą wymianę i prowadziły 16:14. W wyniku świetnej dyspozycji Centoni, francuski zespół szybko odrobił straty. W końcowej części seta siatkarki drużyny przyjezdnej popisały się dodatkowo skutecznymi zagrywkami i pomimo asa serwisowego Luany de Pauli przy stanie 24:21 wygrały drugą partię.

Ostatni set nie pozostawiał łodziankom żadnych złudzeń – już na pierwszej przerwie technicznej przegrywały 4:8. Ich przeciwniczki bardzo dobrze grały na siatce, co zmusiło trenera Budowlanych do poproszenia o przerwę. Chwilę po niej Marta Szymańska mogła dopisać do swojego konta asa serwisowego, dodatkowo kilka punktów dołożyła również Katarzyna Zaroślińska oraz Joanna Mirek. Nie pozwoliło to jednak gospodyniom na odrobienie strat. Od stanu 16:13 dla RC Cannes, to właśnie ten zespół dał pokaz świetnej gry, znakomicie spisując się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Miało to oczywiście odzwierciedlenie w punktacji – ostatni set zakończył się wynikiem 25:16.

Organika Budowlani Łódź – RC Cannes 0:3
(18:25, 22:25, 16:25)