Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ljubo Travica: Ten zespół stać na wiele

Ljubo Travica: Ten zespół stać na wiele

fot. archiwum

- Zdaję sobie zdaję sprawę, że mam duże oczekiwania i to może być mój problem. Taką mam mentalność, że cały czas chce jeszcze lepszych rozwiązań - mówi szkoleniowiec Resovii, Ljubo Travica. - Zdaję sobie sprawę, że wszystkim może to się nie podobać.

Szkoda tego meczu bo już od drugiego seta, kiedy zaczęliśmy dobrze grać byłem pewny, że będzie tie-break. Nawet jak przegrywaliśmy 0-2 i po takim secie w którym roztrwoniliśmy przewagę zespół pokazał charakter w następnym. Nie jest to łatwe wrócić do gry ale podjęli walkę. Mimo porażki jest kilka pozytywów – wspomina jeszcze ostatni mecz ubiegłego roku trener Ljubo Travica. Zrobiliśmy za dużo niepotrzebnych własnych błędów. Nie podoba mi się też bardzo to, że w czwartym secie kiedy szło nam dobrze, jedna piłka zagrana w nieodpowiedzialny sposób przy stanie 9:8 spowodowała, że zespół praktycznie przestał już w tym momencie grać. To nie może mieć miejsca i trzeba zmienić taką mentalność. Szkoda też II seta, którego mimo dobrej gry przegraliśmy. To już historia. Trzeba iść do przodu i być pewnym swoje gry i tego, że możemy wygrać z każdym. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – dodaje szkoleniowiec Resovii.

Rok 2010 Resovia kończy z poczuciem niewykorzystanej szansy w poprzednim sezonie, zajmując 3. miejsce w PlusLidze i wciąż walcząc w Pucharze CEV. – Nie był on najlepszy, ale też nie mogę powiedzieć, że był fatalny. Zdaję sobie zdaję sprawę, że mam duże oczekiwania i to może być mój problem. Taką mam mentalność, że cały czas chce jeszcze lepszych rozwiązań, choć zdaję sobie sprawę, że wszystkim może to się nie podobać. Mam nadzieję, że ten rok będzie lepszy. W poprzednim sezonie było wiele różnych spraw, problemów, kontuzji itd.. Nie ma co jednak szukać alibi. Teraz mamy inny zespół, który stać na wiele. Ma on duże możliwości, choć potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby grać lepiej. Musimy poprawić grę w kluczowych momentach, żeby nie tracić seriami punktów – mówi Travica w wywiadzie Rafała Myśliwca na łamach Super Nowości.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved