Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jakub Novotny: Spokój w lidze pozwala skupić się na LM

Jakub Novotny: Spokój w lidze pozwala skupić się na LM

fot. archiwum

- Klubowe Mistrzostwa Świata to już historia, o przegranym finale z Trentino zapomnieliśmy, gdyż jest tyle grania, że zbyt długo nad jednym wydarzeniem nie da się zatrzymać - mówi czeski atakujący Skry Bełchatów, Jakub Novotny.

Poprzeczka z Nowym Rokiem podnosi się jeszcze bardziej, a my musimy być skoncentrowani na każdy pojedynek. Zapomnieć o porażce w finale w Katarze pomogły nam Święta Bożego Narodzenia oraz szybkie trzy mecze ligowe, jakie rozegraliśmy do 2 stycznia, mecze bardzo ważne, bo z zespołami, które tak jak my myślą o medalach – kontynuował myśl Jakub.

Zdobyte w ostatnich dniach punkty bardzo was pewnie cieszą?

Jakub Novotny:Jak najbardziej, pierwsze z drużyną z Częstochowy, która przez chwilę była liderem, a potem i z Asseco Resovią i ZAKSĄ – te zwycięstwa i punkty dają nam nieco spokoju i teraz możemy już z powrotem myśleć o Lidze Mistrzów.Trener Jacek Nawrocki daje pograć całej drużynie…

Jak najbardziej, grając dzień po dniu ważne mecze, do takich zmian zmuszają, a poza tym Skra ma mocną, wyrównaną ławkę i trzeba z tego korzystać. Cieszą nas te zwycięstwa, bo nasza siatkówka wygląda całkiem fajnie, a chcemy, żeby była jeszcze lepsza w naszym wykonaniu.

Grasz coraz więcej, coraz pewniej, widać, że o minionej kontuzji raczej już zapomniałeś?

Zapomniałem o kontuzji i oby już z moim zdrowiem i całej ekipy było jak najlepiej. Nic mnie nie boli, gram, więc nabieram pewności, tego mi trzeba. Gram, trenuję i wszystko idzie w dobrym kierunku.

Cały wywiad Katarzyny Gotowiec w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved