Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Fenerbahçe na czele ligi tureckiej

Fenerbahçe na czele ligi tureckiej

fot. archiwum

Fenerbahçe Stambuł wygrało wysoko we wtorek w rozegranym awansem meczu 8. kolejki ligi tureckiej z Ereğli Belediyesi Konya. Po tym wyjazdowym zwycięstwie przynajmniej do niedzieli zespół Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty pozostanie liderem tabeli.

Zespół Fenerbahçe Stambuł, który ma wciąż jeden zaległy mecz w lidze tureckiej, już we wtorek rozegrał awansem swój mecz 8. kolejki. Katarzyna Skowrońska-Dolata i jej klubowe koleżanki pokonały na wyjeździe 3:0 dziesiąty zespół ligi tureckiej, Ereğli Belediyesi Konya. Całe spotkanie zdecydowanie przebiegało pod dyktando klubowych mistrzyń świata, a sety wygrane do 12, 13 i 15 świadczą o przewadze Fenerbahçe w całym meczu.

Po kilku dobrych wcześniejszych spotkaniach w tym meczu Katarzyna Skowrońska-Dolata nie błyszczała, notując zaledwie 29% skuteczności w ataku. Nie miało to poważniejszych konsekwencji dla zespołu, bowiem inicjatywę przejęły Ljubow Sokołowa i Natasza Osmokrović, które były najskuteczniejsze w swojej drużynie. Już w czwartek Fenerbahçe Stambuł rozegra spotkanie Ligi Mistrzyń z chorwackim ZOK Split.

Ereğli Belediyesi Konya – Fenerbahçe Stambuł 0:3
(12:25, 13:25, 15:25)Składy zespołów:
Ereğli Belediye: Merve, Aslı (4), Emel (1), Antonina (10), Mariana (4), Aslıhan (2), Derya (libero) oraz Marina (1), Tülin (2) i Mediha
Fenerbahçe: Naz, Sokołowa (12), Ergül, Skowrońska-Dolata (8), Osmokrovic (11), Erdem (7), Yeldan (libero) oraz Aydemir (2), Kocyigit (1), Gondogdu (2) i Can Rasna (5)

Zobacz również:
Wyniki i tabela tureckiej ekstraklasy siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved