Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bielszczanki czekają na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w LM

Bielszczanki czekają na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w LM

fot. archiwum

Po świąteczno-noworocznej przerwie siatkarki BKS Aluprof powracają na europejskie parkiety. W kolejnym meczu rozgrywek 2011 CEV Champions League nasz zespół zmierzy się w Bukareszcie z tamtejszym Dinamo Romprest.

Zespoły uczestniczące w elitarnych rozgrywkach powracają do rywalizacji, by rozegrać ostatnie dwie kolejki meczów. Jeszcze w roku 2010 mistrzynie Polski wypracowały sobie znakomitą pozycję przed decydującymi potyczkami. Podopieczne trenera Grzegorza Wagnera bez kompleksów zmagały się z mocnymi drużynami z Baku i Pesaro, zwycięski efekt przyniosło również starcie z Rumunkami w Bielsku-Białej.

Konfrontacja na inaugurację Ligi Mistrzyń w nowej hali pod Dębowcem przyniosła nadspodziewanie dużo emocji. Po zaciętym boju we Włoszech wydawało się, że nasze siatkarki bez większych trudności rozprawią się z rumuńską ekipą. Nic jednak bardziej mylnego. Przyjezdne rozegrały bodaj najlepsze zawody w dotychczasowych meczach grupowych i zdołały wywalczyć nad Białą jedyny dotąd punkt w rozgrywkach. Co ciekawe, na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Dinama odpowiedzialność za porażkę złożył na sędziów, ale obiektywnie patrząc nie było podstaw do takich stwierdzeń. W trzech wygranych odsłonach siatkarki BKS Aluprof miały dużą przewagę i udowodniły, że są zespołem lepszym.

Potwierdzenie takiego stanu rzeczy nastąpić może w Bukareszcie. Pamiętajmy, że ewentualna wygrana znacząco przybliży naszą drużynę do gry w kolejnej fazie rozgrywek. Z drugiej strony jednak koniecznie nadmienić trzeba, iż gospodynie mają duże apetyty na odniesienie zwycięstwa. Siatkarskie argumenty zespołu z Rumunii opierają się przede wszystkim na świetnej skrzydłowej Jovanie Vesovic, siła Dinama to także kapitan drużyny Alida-Carmen Marcovici, występująca na pozycji środkowej bloku. Choć w naszym zespole zapewne jeszcze nie pojawi się na parkiecie Anna Werblińska, to i tak spotkania można oczekiwać ze spokojem i nadziejami na pierwszy wyjazdowy triumf. Początek środowego spotkania w stolicy Rumunii o godzinie 18:00.źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved