Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Włodzimierz Sadalski: Skra nie pokazała jeszcze wszystkiego

Włodzimierz Sadalski: Skra nie pokazała jeszcze wszystkiego

fot. archiwum

- PGE Skra ma ogromny potencjał. Widać to praktycznie w każdym meczu. Wchodzi na boisko inna szóstka i ma przewagę nad każdym krajowym rywalem oraz utrzymuje wysoki poziom gry - mówi Włodzimierz Sadalski, szef pionu szkolenia w PZPS.

Bełchatowianie na cztery kolejki przed końcem fazy zasadniczej mają 36 punktów i wyprzedzają o pięć punktów Tytan AZS Częstochowa oraz o osiem Asseco Resovię Rzeszów. Każda z drużyn może zdobyć jeszcze po dwanaście punktów, ale mało prawdopodobnym jest, żeby zespół trenera Jacka Nawrockiego oddał pozycję lidera. – Przy takiej dyspozycji mistrza Polski trudno spodziewać się, żeby dominacja tego zespołu w Polsce została naruszona. Bełchatowianie prowadzą, ale nie pokazali jeszcze szczytu swoich możliwości – powiedział szef pionu szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski.

Zdaniem Włodzimierza Sadalskiego zadatki "kompletnej gry" bełchatowianie zademonstrowali w czwartym secie meczu z Asseco Resovią Rzeszów (3:1), który rozegrany został 30 grudnia. – W tym fragmencie meczu każdy z sześciu graczy mistrza Polski, który znajdował się na boisku wznosił się na wyżyny swoich umiejętności. Myślę, że to było coś zbliżonego do optymalnej postawy mistrza kraju – dodał Włodzimierz Sadalski.

Niedzielny mecz w Kędzierzynie-Koźlu był pierwszym w 2011 roku w PlusLidze. Faza zasadnicza zakończy się 26 stycznia. Następnie sześć najlepszych zespołów rozpocznie kolejny etap rywalizacji o mistrzostwo kraju, a cztery najniżej sklasyfikowane w tabeli grać będą o utrzymanie się w ekstraklasie. Kilka dni wcześniej w Nowym Dworze Mazowieckim, Legionowie oraz Warszawie rozegrane zostaną mecze finałowego turnieju o Puchar Polski z udziałem ośmiu drużyn.Jednak następny mecz PGE Skra Bełchatów rozegra w Trentino w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów (5 stycznia). – Mecze z udziałem tych drużyn teraz będą wyzwalać emocje niezależnie od sytuacji w tabeli. Zagra klubowy mistrz i wicemistrz świata. Żadna z drużyn nie odpuści, będzie chciała wygrać – zakończył Włodzimierz Sadalski. PGE Skra ma już zapewniony awans do fazy play-off LM. W dotychczasowych meczach odniosła same zwycięstwa.

Autorem jest Eugeniusz Andrejuk – pzps.pl

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved