Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Piotr Gruszka: Reprezentantom będzie potrzebne dużo zdrowia

Piotr Gruszka: Reprezentantom będzie potrzebne dużo zdrowia

fot. archiwum

- Boję się o to, w jakim stanie zawodnicy stawią się na pierwszym zgrupowaniu kadry, czy będą zdolni do reprezentowania barw narodowych - komentuje kolejne kontuzje polskich siatkarzy Piotr Gruszka. Zawodnik Halkbanku sam zmaga się z kontuzją barku.

Piotra Gruszkę z gry w lidze tureckiej wykluczyła kontuzja barku. Polski zawodnik przynajmniej przez trzy miesiące będzie wyłączony z treningów. – W umowie są zapisy, które mnie chronią, ale nie zdziwię się, jeśli działacze będą chcieli ją rozwiązać. Przecież tracą zawodnika na minimum trzy miesiące. Psychicznie jestem przygotowany na każde rozwiązanie – twierdzi Gruszka.

Nie tylko on musi borykać się z kontuzjami. Z jego pokolenia trzydziestokilkulatków poważnej kontuzji niedawno doznali Dawid Murek i Sebastian Świderski, wczoraj w Kędzierzynie-Koźlu o krok od poważniejszej kontuzji był Paweł Zagumny. O ile gracze w polskiej ekstraklasie mogą narzekać na przeładowany terminarz, to z pewnością przyczyna kontuzji Piotra Gruszki musi być nieco inna. – W moim przypadku ta kontuzja to efekt wieloletnich przeciążeń. Byłem pierwszym zawodnikiem z rocznika 1977, który trafił do seniorskiej reprezentacji i od 1995 roku gram na najwyższych obrotach bez przerw. Do tej pory mówiono, że jestem niezniszczalny, ale i mój organizm kiedyś musiał odmówić posłuszeństwa. Nie występuję już w PlusLidze, ale rozmawiam z chłopakami i też nie podoba mi się to wariackie tempo. Boję się o to, w jakim stanie zawodnicy stawią się na pierwszym zgrupowaniu kadry, czy będą zdolni do reprezentowania barw narodowych. Z okazji Nowego Roku życzę im dużo zdrowia, bo będzie im najbardziej potrzebne – twierdzi zawodnik Halkbanku Ankara. Przyznaje on jednocześnie, że reprezentacji Polski nie odmówi, ale nie będzie chciał w niej grać za wszelką cenę.

Wciąż nie wiadomo, kto będzie selekcjonerem kadry Polski. – Boję się, że nie wiedzą tego także działacze PZPS. Grunt, żeby był to dobry fachowiec, który potrafi współpracować z zawodnikami, ktoś z silnym charakterem, kto nie da się sterować z zewnątrz. Jeśli działacze wybiorą człowieka wygodnego dla siebie, to będzie prawdziwe nieszczęście.Cały wywiad Kamila Draga w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved