Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Karla Miguelina Echenique o krok od Budowlanych

Karla Miguelina Echenique o krok od Budowlanych

fot. archiwum

Na mecz z 15-krotnym mistrzem Francji trener Popik będzie mieć do dyspozycji 10 zawodniczek. Ciężar rozegrania piłki znów spocznie na Marcie Szymańskiej.  Jest już niemal przesądzone, że Budowlani pozyskają 24-letnią reprezentantkę Dominikany Karlę Echenique.

Karla Miguelina Echenique nie tak dawno jeszcze w barwach Miradoru grała w Klubowych Mistrzostwach Świata. Druga kandydatka z Turcji postanowiła przedłużyć kontrakt z Besiktasem. Dziś menedżer Marcin Chudzik będzie finalizować formalności związane z przejściem Echenique. Fanka Baetlesów, miłośniczka koszykówki i włoskiej kuchni może pojawić się w Łodzi w ciągu tygodnia.

Lepiej sytuacja wygląda – po zaskakującym opuszczeniu zespołu przez Katie Olsovsky – jeśli chodzi o atakującą. Na tej pozycji mogą grać obok Katarzyny Zaroślińskiej także Joanna Mirek i Katarzyna Bryda, a więc trener Popik ma kilka wariantów ustawienia. Marcin Chudzik prowadzi jednak rozmowy z Dominikanką Rossy Dahianą Burgos (25 lat, 180 cm wzrostu), która po powrocie z Włoch (Lavoro) gra w ojczyźnie, w klubie Espaillat.

Łódzki zespół miałby wówczas pięć zawodniczek zagranicznych, a jednocześnie na boisku mogą występować tylko trzy. Na polski paszport czeka Ukrainka Julia Szeluchina, podobnie jak Białorusin Aleh Akhrem z Resovii. W sprawę przyspieszenia formalności związanych z przyznaniem obywatelstwa Szeluchinie zaangażowała się prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Być może już w styczniu Julia będzie Polką.źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved