Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jakie imprezy siatkarskie odbędą się w Polsce w 2011 roku?

Jakie imprezy siatkarskie odbędą się w Polsce w 2011 roku?

fot. archiwum

Rozgrywki grupowe oraz turniej finałowy Ligi Światowej, faza grupowa World Grand Prix, Grand Slam oraz World Tour w siatkówce plażowej - to najważniejsze siatkarskie imprezy, jakie w tym roku odbędą się w Polsce.

Warto przypomnieć, że w kolejnych latach Polska będzie współorganizatorem mistrzostw Europy juniorów i mistrzostw Europy seniorów, a w 2014 nasz kraj będzie gospodarzem mistrzostw świata mężczyzn.

Organizację tych wielkich imprez, jakie czekają nas w najbliższym czasie, zawdzięczamy znakomitej marce na świecie. Jak się mówi Polska – od razu myśli się o siatkówce – podkreśla prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.

– Polska jak dotychczas dwa razy była gospodarzem finałów Ligi Światowej – w 2001 oraz w 2007 roku. Te turnieje były uznawane za najlepiej zorganizowane w historii. Nic w tym dziwnego, bo wypełnione po brzegi hale, wspaniała atmosfera na trybunach, ogromne sportowe przeżycia utożsamione są z rozgrywkami Ligi Światowej w Polsce. Nie mam wątpliwości, że w tym roku ta najbardziej komercyjna impreza siatkarska na świecie dostarczy wszystkim wielu emocji i będzie wyjątkowa – dodaje prezes PZPS, mówiąc o tegorocznym turnieju finałowym LŚ.Obecny rok będzie ponadto ważnym etapem przygotowań do igrzysk olimpijskich, które w 2012 roku będą miały miejsce w Londynie. Poza reprezentacjami seniorskimi – kobiet i mężczyzn, o awans do igrzysk walczyć będą też siatkarze plażowi, którzy mają spore szanse na uzyskanie kwalifikacji.

Imprezy siatkarskie 2011 organizowane w Polsce:

27-29 maja – Liga Światowa Polska – USA
24-26 czerwca – Liga Światowa Polska – Portoryko
29-30 czerwca – Liga Światowa Polska – Brazylia
6-10 lipca – finały Ligi Światowej (Gdańsk/Sopot)
5-7 sierpnia – faza grupowa World Grand Prix

Turnieje SWATCH FIVB World Tour w siatkówce plażowej:
17-22 maja – Mysłowice Poland Open
26-31 lipca – Stare Jabłonki Grand Slam

* autor: Aneta Stożek

źródło: PZPS

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved