Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Agata Lewicka – 16-latka, która chce zawojować plaże Europy

Agata Lewicka – 16-latka, która chce zawojować plaże Europy

fot. archiwum

- Chcę powalczyć o mistrzostwo Polski oraz medal mistrzostw Europy. Jeśli oczywiście dostanę szansę, by ponownie zaprezentować się na europejskiej arenie. To moje główne cele - mówi Agata Lewicka, która w ME U-18 zajęła 4. miejsce.

Na razie moją przygodę ze sportem traktuję bardziej jako fajne doświadczenie i zabawę. Oczywiście, że chciałabym dalej grać i odnosić coraz większe sukcesy, ale doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że moja kariera może skończyć się właściwie z dnia na dzień. Dlatego chcę skończyć szkołę, później studia i zdobyć konkretny zawód – mówi 16-letnia Agata Lewicka. W minionym sezonie wraz z Karoliną Baran zajęły czwarte miejsce w mistrzostwach Europy do lat 18 w siatkówce plażowej. W meczu decydującym o brązowym medalu przegrały z niemiecką para Behlen/Krebs po zaciętej walce po tie-breaku.

Przygotowania zaczęłam już w lutym 2010 r. Właśnie wtedy przeniosłam się z Płocka do Łodzi. Bo dopiero tutaj mogę łączyć treningi z normalną nauką. Oczywiście, nie przewidywałam wtedy, że po ledwie kilku miesiącach zagram na mistrzostwach Europy. Decyzja zapadła zresztą właściwie tuż przed rozpoczęciem imprezy. Podjęła ją trenerka kadry Magdalena Michoń-Szczytowicz. Co ciekawe, przez cały sezon grałam z inną zawodniczką, a dopiero pod koniec czerwca zaczęłam trenować z moją obecną partnerką Karoliną Baran. Niesamowite było wszystko, a najbardziej to, że właściwie na samym początku współpracy osiągnęłyśmy taki sukces. Bo 4. miejsce w Porto jest właśnie sukcesem – mówi młoda zawodniczka trenująca w łódzkim SMS.

Agata wybrała drogę pełną wyrzeczeń, mieszkanie i naukę w innym mieście, tylko po to, by osiągać sportowe sukcesy. – Są oczywiście chwile zwątpienia, kiedy wszystko traci sens. Wtedy najlepszym lekarstwem jest rozmowa z tatą lub bratem, którzy potrafią jak nikt inny przypomnieć mi, że kryzys jest chwilowy i nie można przez chwilę słabości stracić tego, na co tak ciężko pracuję od kilku dobrych lat – mówi reprezentantka Polski. – Chcę powalczyć o mistrzostwo Polski oraz medal mistrzostw Europy. Jeśli oczywiście dostanę szansę, by ponownie zaprezentować się na europejskiej arenie. To moje główne cele.Cały wywiad Wojciecha Wiśniewskiego w płockiej Gazecie Wyborczej

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved