Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Patrycja Polak: Z pokorą czekam na to, co przyniesie los

Patrycja Polak: Z pokorą czekam na to, co przyniesie los

fot. archiwum

- Czekam z pokorą co przyniesie los - mówi Patrycja Polak, jedna z najzdolniejszych siatkarek młodego pokolenia grająca w PlusLidze Kobiet. - Przyznaję jednak, że gra w reprezentacji byłaby wielkim zaszczytem - dodaje zawodniczka Centrostalu.

W tym sezonie na stałe zagościłaś już w rozgrywkach PlusLigi Kobiet. Chciałbym jednak na początek trochę cofnąć czas. Powiedz nam jak rozpoczęła się przygoda z siatkówką Patrycji Polak?

Patrycja Polak:Pierwsze siatkarskie ABC poznawałam jako dziesięciolatka pod okiem pani Kopczyńskiej w szkole podstawowej, następnie trafiłam do Zrywu Volley Iława, gdzie grałam we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Przed przejściem do Pałacu reprezentowałam jeszcze barwy Budowlanych Toruń.

Czasy juniorskie to dla ciebie okres ciągłych sukcesów z Pałacem Bydgoszcz. Jak wspominasz tamten czas?To był bardzo miły okres w moim życiu. Mogłam grać w drużynie, która chciała zdobywać najwyższe cele. Każdy wygrany mecz dodawał nam wiary, że możemy kiedyś sięgnąć po złoto. Cieszyłyśmy się, że inne drużyny słysząc nazwę naszego klubu czuły przed nami respekt.

Ostatni juniorski sukces odniosłaś w ubiegłym sezonie, zdobywając z Pałacem złoty medal mistrzostw Polski, które odbyły się w Sulechowie. Ten medal „smakował" jakoś szczególnie?

Zdecydowanie tak, była to z naszej strony rehabilitacja za rok poprzedni, gdzie w finale przegrałyśmy właściwie wygranego piątego seta. Nie da się opisać uczucia, które towarzyszyło nam w tamtej chwili.

Dziś możemy oglądać cię w drużynie Centrostalu Bydgoszcz, prowadzonej przez II trenera reprezentacji Polski. Jak układa ci się współpraca z Piotrem Makowskim?

Z trenerem Piotrem Makowskim współpracuje mi się jak na razie bardzo dobrze. Pomaga mi nie tylko w sztuce siatkarskiej, ale również zrozumieć siatkarski świat.

Jesteś jedną z najmłodszych zawodniczek w drużynie. Jak sobie radzisz z presją, która jest o wiele większa niż w rozgrywkach młodzieżowych?

Dla mnie każdy mecz jest ważny i wychodzę, aby dać z siebie wszystko i go wygrać, jednak nie zawsze wszystko zależy ode mnie. Wydaje mi się , że przez mój młody wiek nie wszyscy mi ufają, a to już rodzi pewną presję.

Wielu ekspertów siatkarskich uważa, że w niedalekiej przyszłości zagościsz na stałe w kadrze narodowej. Myślisz, że ten sezon może otworzyć ci drzwi do reprezentacyjnej kariery?

To miłe, że tak ktoś o mnie myśli, ale nie jestem ani pierwsza, ani ostatnia, o której tak się mówi. Różnie się w życiu układa, wszystko zależy od tak wielu czynników niezależnych od nas. Czekam z pokorą co przyniesie los. Przyznaję jednak, że gra w reprezentacji byłaby wielkim zaszczytem.

Porozmawiajmy chwilę o PlusLidze Kobiet. Stawka w tym roku jest bardzo wyrównana. Powiedz nam o co „bił" się będzie Centrostalu w tym sezonie?

Chcemy wygrywać każdy kolejny mecz i piąć się w górę tabeli. Po prostu walczyć o każdy kolejny punkt, set.

Zmiany kadrowe nie ominęły również twojego zespołu. Jak oceniasz nowe koleżanki w zespole?

Wszystkie dziewczyny oprócz tego, że są bardzo fajne wnoszą dużo dobrego do naszej gry. Myślę, że staramy się stworzyć drużynę, w której każda czuje się ważna i potrzebna.

Za nami cztery kolejki rozgrywek ligowych. Bilans Centrostalu na obecną chwilę to trzy zwycięstwa i jedna porażka. Jesteś chyba zadowolona z dotychczasowych rezultatów?

Po pięciu kolejkach zajmujemy wysokie czwarte miejsce, z czego bardzo się cieszymy. Ponadto pokazałyśmy, że jesteśmy waleczne i nie odpuszczamy, jednak musimy wyeliminować własne błędy, a być może miejsce będzie jeszcze lepsze, czego życzę mojej drużynie.

Nowy Rok już niedługo przed nami. Czego więc życzy sobie Patrycja Polak w roku 2011 ?

Tak jak każdy sportowiec chciałabym życzyć sobie dużo zdrowia i zrozumienia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved